“Azərbaycan multikulturalizminin elmi-fəlsəfi və ictimai-publisistik qaynaqları” kitabı nəşr olunub
Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin “Azərbaycan multikulturalizminin qaynaqları” seriyasından olan II kitabı nəşr olunub.
“Azərbaycan multikulturalizminin elmi-fəlsəfi və ictimai-publisistik qaynaqları” adlı kitabın hazırlanmasında AMEA-nın Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutunun direktoru, f.e.d., professor İlham Məmmədzadə, müəssisənin şöbə müdirləri, professorlar Sakit HüseynovAdil Əsədov, qurumun baş elmi işçisi, f.e.d. Aydın Əlizadə və iqtisad elmləri doktoru, sosioloq Əhməd Qəşəmoğlu iştirak ediblər.
Kitabın elmi redaktoru Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının sədri, akademik Kamal Abdullayev, rəyçisi Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyinin rəhbəri, professor Kamran İmanov, redaktoru Tahir Kazımlıdır.

The second book of the Baku International Center for Multiculturalism series "Sources of Azerbaijan's multiculturalism" has been published.
Director of the Institute of Philosophy and Sociology of ANAS, Doctor of Philosophical Sciences, Professor Ilham Mammadzada, heads of departments of the institution, professors Sakit Huseynov, Adil Asadov, senior researcher of the institution, Doctor of Philosophical Sciences, Aydin Alizadeh and Doctor of Economics, sociologist Ahmad Gashamoglu.
The scientific editor of the book is the chairman of the Board of Trustees of the Baku International Center for Multiculturalism, academician Kamal Abdullayev, the reviewer is the head of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, professor Kamran Imanov, the editor is Tahir Kazimli.