AMEA-nın Elm Tarixi İnstitutunun direktoru Rusiyada “Qlobal elm və beynəlxalq kollaborasiya” konfransında iştirak edəcək
20.10.2016 11:42
AMEA-nın Elm Tarixi İnstitutunun direktoru, tarix elmləri doktoru Məryəm Seyidbəyli 23-31 oktyabr 2016-cı il tarixlərində Rusiyaya ezam olunacaq.
Məqsəd Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərində keçiriləcək “Qlobal elm və beynəlxalq kollaborasiya” beynəlxalq konfransında iştirak etmək və Şərq Əlyazmaları arxivi, Pavlov Muzeyi, Kozlov Muzeyinin arxivlərində və Rusiya Milli Kitabxanasında işləməkdir.

Director of the Institute of History of Science at ANAS to participate to the international conference in Russia
20.10.2016 11:42
Director of the Institute of History of Science of ANAS, Doctor of history Maryam Seyidbayli will take part in the international conference in Russiaon 23-31 October, 2016.
The goal - participation in the international conference "Global science and international collaboration" in the St. Petersburg, the Russian Federation, as well as studies in the Archives of the Oriental Manuscripts, State Museum- Park "Pavlovsk", Museum after traveler P.K. Kozlov and the Russian National Library.