AMEA-nın Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda təhsil alan I və II kurs magistrantların attestasiyası keçirilib.
Qurumun elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü, Attestasiya Komissiyasının sədri Məhəmməd Babanlı iclası açaraq bildirib ki, müəssisə rəhbərinin əmri ilə 19 fevral 2021-ci il tarixində institutda Attestasiya Komissiyası yaradılıb.
Sonra iclasda magistrantların il ərzində apardıqları elmi-tədqiqat işlərinin hesabatı dinlənilib. Komissiya üzvləri magistrantların fərdi iş planları, həmçinin qış imtahan sessiyasında topladıqları ballarla tanış olublar.
Sonda gənclərin elmi fəaliyyəti qənaətbəxş hesab edilib, onlara müvafiq təklif və tövsiyələr verilib.
Qeyd edək ki, müəssisədə 6 ixtisaslaşma üzrə 17 magistrant (10 nəfəri I kurs, 7 nəfəri II kurs) təhsil alır.

Attestation of masters of the Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry was held
Attestation of 1st and 2nd year masters studying at the Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry of ANAS was held.
Opening the meeting, Deputy Director for Scientific Affairs, Corresponding Member of ANAS, Chairman of the Attestation Commission Mahammad Babanly said that the Attestation Commission was established at the institute on February 19, 2021 by the order of the head of the institution.
Then, the report of the research work carried out by the masters during the year was heard at the meeting. The members of the commission got acquainted with the individual work plans of the masters, as well as the points gained during the winter exam session.
In the end, the scientific activity of young people was considered satisfactory, they were given relevant proposals and recommendations.