AMEA-nın magistrantları “Ali məktəb pedaqogikası” fənnindən imtahan veriblər
Məlum olduğu kimi, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 1 iyun 2020-ci il tarixli “AMEA-nın magistraturasında yay imtahan sessiyasının və magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsinin təşkili haqqında” Sərəncamına əsasən, yay imtahan sessiyasının 2020-ci il iyunun 15-dən iyulun 15-dək keçirilməsi nəzərdə tutulub. AMEA magistrantlarının ümumi və seçmə fənlər (“Ali məktəb pedaqogikası”, “Psixologiya” və “Fəlsəfənin əsasları”) üzrə imtahanlarının təşkili İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna həvalə edilib.
İyunun 16-da AMEA-nın 121 magistrantı “Ali məktəb pedaqogikası” fənnindən imtahanda iştirak edib. İnstitutun Tədris-İnnovasiya Mərkəzinin məsul əməkdaşlarının nəzarəti altında onlayn formada keçirilən imtahan müvəfəqiyyətlə başa çatıb.
Qeyd edək ki, “Fəlsəfənin əsasları” və “Psixologiya” fənləri üzrə imtahanların müvafiq olaraq, 22 və 29 iyun tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulur.

As it is known, according to the Order of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev dated June 1, 2020 "On the organization of summer exam session and defense of master's dissertations in master's degree of ANAS", the summer exam session will be held from June 15 to July 15, 2020. Institute of Information Technology has been entrusted the organization of exams master’s of ANAS in general and elective subjects ("Higher school pedagogy", "Psychology" and "Fundamentals of Philosophy").
On June 16, 121 master’s grauates of ANAS took part in the exam on "Higher school pedagogy". The online exam under the supervision of the responsible staff of the Training and Innovation Center of the Institute has been successfully completed.
Note that the exams on "Fundamentals of Philosophy" and "Psychology" are scheduled for June 22 and 29, respectively.