AMEA-nın magistrantları “Ali məktəb pedaqogikası” fənnindən imtahan veriblər
Məlum olduğu kimi, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 1 iyun 2020-ci il tarixli “AMEA-nın magistraturasında yay imtahan sessiyasının və magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsinin təşkili haqqında” Sərəncamına əsasən, yay imtahan sessiyasının 2020-ci il iyunun 15-dən iyulun 15-dək keçirilməsi nəzərdə tutulub. AMEA magistrantlarının ümumi və seçmə fənlər (“Ali məktəb pedaqogikası”, “Psixologiya” və “Fəlsəfənin əsasları”) üzrə imtahanlarının təşkili İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna həvalə edilib.
İyunun 16-da AMEA-nın 121 magistrantı “Ali məktəb pedaqogikası” fənnindən imtahanda iştirak edib. İnstitutun Tədris-İnnovasiya Mərkəzinin məsul əməkdaşlarının nəzarəti altında onlayn formada keçirilən imtahan müvəfəqiyyətlə başa çatıb.
Qeyd edək ki, “Fəlsəfənin əsasları” və “Psixologiya” fənləri üzrə imtahanların müvafiq olaraq, 22 və 29 iyun tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Как известно, согласно Распоряжению Президента НАНА, академика Рамиза Мехтиева от 1 июня 2020 года «Об организации летней экзаменационной сессии и защите магистерских диссертаций в магистратуре НАНА» летняя экзаменационная сессия будет проходить с 15 июня по 15 июля 2020 года. Организация экзаменов магистрантов НАНА по общим и элективным дисциплинам («Педагогика высшей школы», «Психология» и «Основы философии») возложена на Институт информационных технологий.
16 июня 121 магистрант НАНА принял участие в экзамене по специальности «Педагогика высшей школы». Онлайн-экзамен под руководством ответственных сотрудников Учебно-инновационного центра института успешно завершен.
Отметим, что экзамены по «Основам философии» и «Психологии» назначены на 22 и 29 июня соответственно.