Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunun fəaliyyəti karantin rejiminin tələblərinə uyğun bərpa edilib
07.05.2020 16:16
Azərbaycan Respublikası ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması ilə əlaqədar AMEA əməkdaşlarının işə davamiyyətinin tənzimlənməsi haqqında AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 2020-ci il 4 may tarixli sərəncamına əsasən Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunun işçilərinin fəaliyyəti qismən bərpa olunub.
İnstitut rəhbərliyinin göstərişi ilə karantin rejimində fəaliyyətin təmin edilməsi üçün Kadrlar şöbəsi gündəlik işə çıxmaları vacib əməkdaşların sayını (ümumi əməkdaşların sayının 30 faizindən çox olmaması şərtilə) müəyyənləşdirib və onların adı “icaze.e-gov.az” portalına yerləşdirilib.
İnstitutun inzibati binasının iş otaqları dezinfeksiya edilib, əməkdaşlara pandemiya və karantin şəraitinin qaydalarına həm işdə, həm də ictimai yerlərdə ciddi riayət etmələri tövsiyə olunub.
Elmi müəssisənin rəhbərliyinin və şöbə müdirlərinin iştirakı ilə telekonfrans keçirilib, koronavirus pandemiyası dövründə təşkilatın fəaliyyəti təhlil edilib, qarşıda duran məsələlər barəsində fikir mübadiləsi aparılıb, görüləcək işlərin istiqamətləri müzakirə edilib.

Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry retrieved its operation in accordance with the requirements of the quarantine regime
07.05.2020 16:16
In accordance with the decree of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev “On regulation of attendance of ANAS employees in connection with the extension of the special quarantine regime in the territory of the Republic of Azerbaijan” dated May 4, 2020, the activity of the Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry employees was partially retrieved.
According to the instructions of the Institute’s management, in order to ensure activities under the quarantine regime, the Human Resources Department compiled a list of employees who must necessarily go to work (no more than 30% of the total number of employees) and posted their names on the icaze.e-gov.az portal.
Work rooms in the administrative building of the institute were disinfected, employees were recommended to strictly observe the requirements of the quarantine regime both at work and in public places.
With the participation of the leadership of the scientific institution and the heads of the institute’s departments, a teleconference was held at which the organization’s activities during the coronavirus pandemic were analyzed, an exchange of views took place on upcoming tasks, and issues were discussed to determine the areas of upcoming work.