Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunun fəaliyyəti karantin rejiminin tələblərinə uyğun bərpa edilib
07.05.2020 16:16
Azərbaycan Respublikası ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması ilə əlaqədar AMEA əməkdaşlarının işə davamiyyətinin tənzimlənməsi haqqında AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 2020-ci il 4 may tarixli sərəncamına əsasən Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunun işçilərinin fəaliyyəti qismən bərpa olunub.
İnstitut rəhbərliyinin göstərişi ilə karantin rejimində fəaliyyətin təmin edilməsi üçün Kadrlar şöbəsi gündəlik işə çıxmaları vacib əməkdaşların sayını (ümumi əməkdaşların sayının 30 faizindən çox olmaması şərtilə) müəyyənləşdirib və onların adı “icaze.e-gov.az” portalına yerləşdirilib.
İnstitutun inzibati binasının iş otaqları dezinfeksiya edilib, əməkdaşlara pandemiya və karantin şəraitinin qaydalarına həm işdə, həm də ictimai yerlərdə ciddi riayət etmələri tövsiyə olunub.
Elmi müəssisənin rəhbərliyinin və şöbə müdirlərinin iştirakı ilə telekonfrans keçirilib, koronavirus pandemiyası dövründə təşkilatın fəaliyyəti təhlil edilib, qarşıda duran məsələlər barəsində fikir mübadiləsi aparılıb, görüləcək işlərin istiqamətləri müzakirə edilib.

Деятельность Института катализа и неорганической химии была восстановлена в соответствии с требованиями режима карантина
07.05.2020 16:16
В соответствии с распоряжением президента НАНА, академика Рамиза Мехтиева «О регулировании посещаемости сотрудников НАНА в связи с продлением срока особого режима карантина на территории Азербайджанской Республики» от 4 мая 2020 года, деятельность сотрудников Института катализа и неорганической химии была частично восстановлена.
По указанию руководства института для обеспечения деятельности в условиях карантинного режима Отдел кадров составил список сотрудников, которые обязательно должны выйти на работу (не более 30% от общего числа сотрудников), и разместил их имена на портале «icaze.e-gov.az».
Рабочие кабинеты в административном здании института были продезинфицированы, сотрудникам было рекомендовано строго соблюдать требования режима карантина как на работе, так и в общественных местах.
При участии руководства научного учреждения и заведующих отделами института состоялась телеконференция, на которой была проанализирована деятельность организации в период пандемии коронавируса, состоялся обмен мнениями по поводу предстоящих задач, были обсуждены вопросы по определению сфер предстоящих работ.