Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun magistrantları üçün distant tədrisə başlanılıb
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin müvafiq sərəncamına əsasən Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun magistraturasında dərslərin distant yolla keçirilməsinə başlanılıb.
Bu məqsədlə institutun magistraturasında tədris prosesinə cəlb olunmuş professor-müəllim heyəti - professor Hikmət İbrahimov, dosentlər Elmar Abdullayev, Almaz Tağıyeva, Gülbəniz Muxtarova, Məhyəddin İskəndərov tərəfindən "Neft kimyası", "Nanomateriallar kimyası" və "Ətraf mühit kimyası" ixtisaslarında təhsil alan I kurs magistrantlara tədris planlarında nəzərdə tutulan fənlər üzrə dərslər keçirilir.
Dərslər elektron telekоmmunikasiya vasitələrindən istifadə etməklə onlayn rejimdə tədris olunur. Dərslərin keçirilməsinə nəzarət məqsədilə institutun Təhsil şöbəsi onlayn rejimdə birbaşa müəllim heyəti və magistrantlarla müntəzəm əlaqə saxlayır.

Начато дистанционное обучение магистрантов Института нефтехимических процессов
Согласно соответствующему распоряжению президента НАНА академика Рамиза Мехтиева, в магистратуре Института нефтехимических процессов занятия проводятся в дистанционной форме.
С этой целью профессорско-преподавательским составом, вовлеченным в учебный процесс магистратуры института - профессором Хикметом Ибрагимовым, доцентом Эльмарой Абдуллаевой, Алмаз Тагиевой, Гулбаниз Мухтаровой, Махяддином Искандаровым проводятся дистанционные занятия для магистрантов первого курса по предметам, предусмотренным в учебной программе.
Занятия проводятся в режиме онлайн с использованием электронных средств связи. В целях контроля за проведением занятий Отдел образования института находится в непосредственном контакте с преподавательским составом и магистрантами в режиме онлайн.