Biofizika İnstitutunda “Elm günü”nə həsr olunan elmi seminar keçiriləcək
Tədbirdə “Molekulyar biofizikanın və molekulyar biokimyanın müasir problemləri və perspektivləri” mövzusunda məruzələr dinləniləcək, müzakirələr aparılacaq. Seminarda institutun alim və mütəxəssisləri iştirak edəcəklər.
Xatırladaq ki, Prezident İlham Əliyevin 2018-ci il 9 aprel tarixli Sərəncamı ilə martın 27-si Azərbaycanda “Elm günü” kimi təsis edilib. Bu il ilk dəfə qeyd olunacaq “Elm günü”nün yüksək səviyyədə keçirilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurası tədbirlər planı hazırlayıb. Tədbirlər planına əsasən, “Elm günü” ilə əlaqədar olaraq AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında silsilə tədbirlər keçirilir.

Science Workshop on "Science Day" to be held at the Institute of Biophysics
On March 14 at 14:00 at the Institute of Biophysics of ANAS will hold a scientific seminar devoted to "Science day".
Reports on "Future prospects of molecular biophysics and molecular biochemistry" will be listened and discussed at the event. Scientists and specialists of the institute are to take part in the seminar.
Let’s remind that, on March 27, President Ilham Aliyev gave Order on April 9, 2018 to establish "Science Day" in Azerbaijan. The Scientific Research Coordination Council of the Republic of Azerbaijan has prepared a plan of action to hold the "Science Day" for the first time this year. According to the action plan, a series of events are held in scientific institutions and organizations of ANAS in connection with the "Science Day ".