Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşları Polşada keçiriləcək regional konfransda iştirak edəcək
AMEA H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun direktoru, akademik Ramiz Məmmədov, elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Elbrus Əlizadə və coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent İrina Kuçinskaya avqustun 19-dan 25-nə qədər Polşada ezamiyyətdə olacaqlar.
Onlar Beynəlxalq Coğrafiya İttifaqının Krakov şəhərində təşkil etdiyi “Dəyişkənlik və davamlılıq” mövzusunda regional elmi konfransda iştirak edəcəklər. R.Məmmədov və E.Əlizadə “Azərbaycanda geomorfoloji risk”, İ.Kuçinskaya isə coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent S.Quliyeva ilə birgə hazırladıqları “Dağ sistemlərinin ekolandşaft-rekreasiya potensialı” (Böyük Qafqazın Azərbaycan hissəsi timsalında) mövzusunda məruzə ilə çıxış edəcəklər.

Associates of the Institute of Geography to attend in an regional conference to be held in Poland
Director of the Institute of Geography named after H.Aliyev acad. Ramiz Mammadov, deputy director for scientific affairs corresponding member of ANAS Elbrus Alizadeh and PhD in geography senior lecturer Irina Kuchinskaya will be on a trip to Poland on August 19 – 25.
They will assist regional scientific conference to be organized in Krakow city titled as “Variability and durability” by the International Geographical Union.  R. Mammadov and E. Alizadeh will deliver a lecture on “Geomorphological risk in Azerbaijan”, I. Kuchinskaya joint with senior lecturer S. Guliyeva on “Ecolandscape-recreation potential of the mountains "(in the case of Azerbaijan part of the Greater Caucasus).