Yüksək Texnologiyalar Parkında akreditasiya və kalibrləmə işləri ilə əlaqədar iclas keçirilib
AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) direktoru, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Nazim Şükürov, müəssisənin laboratoriya müdiri, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Arzu Əlizadə və müdir müavini Kamal Yusifovun iştirakı ilə iclas keçirilib.
İclasda YT Parkın Strateji Elmi Analitik Sınaq Mərkəzində akreditasiya və kalibrləmə (metrologiya) işləri ilə əlaqədar həyata keçiriləcək tədbirlər müzakirə olunub.
Bildirilib ki, hazırda mərkəzin sınaq laboratoriyasının auditi, o cümlədən əsasnaməsinin və akreditasiya sahəsinin hazırlanması, habelə AZS İSO/İEC 17025-2009 standartının alınması istiqamətində işlər görülür.
N.Şükürov milli akreditasiya əldə olunması ilə bağlı zəruri tədbirlərin həyata keçirilməsi, həmçinin bununla əlaqədar İşçi qrupunun yaradılması barədə tapşırıq verib.
Bundan əlavə, akreditasiya əldə edildikdən sonra laboratoriya barədə daxili və beynəlxalq bazarlarda təqdimatın keçirilməsi, KİV-də təbliğatı tapşırılıb.

High Technologies Park hosted a meeting on accreditation and calibration
A meeting was held with the participation of director of ANAS High Technologies Park, PhD in economics Nazim Shukurov, laboratory chief of the enterprise, PhD in chemistry Arzu Alizadeh and deputy director Kamal Yusifov.
The meeting discussed the measures to be taken in the field of accreditation and calibration at the HT Park's Strategic Scientific Analytical Test Center.
It was noted that currently the audit laboratory of the Center, including the drafting of its statute and accreditation area, as well as the adoption of the AZS ISO / IEC 17025-2009 standard, etc. works are being carried out.
N. Shukurov instructed to carry out the necessary measures for the national accreditation, as well as the establishment of the Working Group.
In addition, after obtaining accreditation, it has been charged with promoting media coverage in domestic and international markets and propagandizing the media.