Akademik Cəlal Əliyev ABŞ-da dərc olunan “İnfeksion və qeyri-infeksion xəstəliklər (İNİD)” jurnalının redaksiya heyətinin üzvü seçilib
04.08.2014 00:00
AMEA Botanika İnstitutunun Bioloji məhsuldarlığın fundamental problemləri şöbəsinin müdiri, akademik Cəlal Əliyev ABŞ-da nəşr olunan “İnfeksion və qeyri-infeksion xəstəliklər” jurnalının redaksiya heyətinin tərkibinə daxil edilib. Bununla bağlı jurnalın baş redaktoru Dr. Liza Broundan daxil olmuş məktubda qeyd edilir ki, infeksion və qeyri-infeksion xəstəliklər (İNİD)” jurnalının redaksiya heyəti görkəmli alımlərdən təşkil olunub: “Biz böyük məmnuniyyətlə Sizi də jurnalımızın redaksiya heyətinin üzvü olmağa dəvət edirik. Hesab edirik ki, Sizin kimi nüfuzlu alimin redaksiya heyətinin tərkibində olmağı bizim üçün fəxrdir və Sizin təcrübəniz və ekspert kimi yüksək professionallığınız elmi cəmiyyətlərin daha da inkişafına imkan yaradar”.

The Academician Jalal Aliyev was elected the member of an editorial board of the “Infectious and Noninfectious Diseases” magazine issued in the USA
04.08.2014 00:00
Head of Department of Fundamental Problems of Biological Productivity of ANAS Institute of Botany, Academician Jalal Aliyev was elected a member of the editorial board of the journal “Infectious and non-infectious diseases”, published in the United States. In the letter which arrived in this regard from the editor-in-chief of the magazine, Doctor Lisa Bround it is said that outstanding scientists enter an editorial board of the “Infectious and Noninfectious Diseases (INID)” magazine. In this letter also it is noted: “We with great pleasure invite also you to become the member of an editorial board of the magazine. We consider that entry into an editorial board of such known scientist as you, it is honorable for us. Your experience and high professionalism as expert will promote still to bigger development of scientific organizations”.