AHİ ilə Türkiyənin Pedaqoqlar Birliyi Həmkarlar İttifaqı arasında müqavilə imzalanıb
AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının (AHİ) sədri, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Habil Qurbanov Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərində ezamiyyətdə olub.
Alim səfər çərçivəsində Məmur Həmkarlar Konfederasiyasını ziyarət edib, bir sıra görüşlər keçirib, müzakirələr aparıb.
Daha sonra konfederasiyaya üzv olan Pedaqoqlar Birliyi Həmkarlar İttifaqı ilə AHİ arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb. Müqavilədə informasiya mübadiləsi aparmaq, konfranslarda iştirak etmək, həmkarlar ittifaqının aktual problemləri ilə bağlı birgə seminarlar təşkil etmək və bu istiqamətdə əməkdaşlığı genişləndirmək nəzərdə tutulur.

FTU and Trade Union of Educators of Turkey signs an agreement
Chairman of the Free Trade Union of ANAS, Doctor of Law, Professor Habil Gurbanov has been in a business trip to Ankara, Turkey.
During the visit, the scientist has been to the Confederation of Trade Unions, held several meetings and held discussions.
Later on, a cooperation agreement has been signed between Free Trade Union of ANAS and Trade Union of Educators of Turkey. The agreement envisages exchange of information, participation in conferences, holding joint seminars on topical issues of trade unions, and improvement works in this direction.