“Azərbaycan və Çin iqtisadiyyatları: müqayisəli araşdırmalar” kitabı üç dildə işıq üzü görüb
AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutu və Çin Sosial Elmlər Akademiyası (SEA) İqtisadiyyat İnstitutunun birgə tədqiqatları əsasında hazırlanan “Azərbaycan və Çin iqtisadiyyatları: müqayisəli araşdırmalar” kitabı çap olunub.
Bakıda Azərbaycan dilində, Pekində isə Çin və ingilis dillərində nəşr olunan vəsaitin redaktorları AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Nazim İmanov və Çin SEA İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının sədri, professor Pey Çanhundur.
Kitab 2017-ci ilin sentyabr ayında Bakıda keçirilən “Azərbaycan - Çin iqtisadi əməkdaşlığı” adlı beynəlxalq elmi-praktik konfransda təqdim olunan çıxış və məruzələr əsasında hazırlanıb.

В свет вышла книга «Экономики Азербайджана и Китая: сравнительные исследования» созданная на основе совместных научных работ Института экономики НАНА и Института экономики Академии общественных наук Китая.
Редакторами издания, опубликованной на азербайджанском в Баку и на китайском и английском языках в Пекине являются директор Института экономики НАНА, доктор экономических наук, профессор Назим Иманов и председатель Научного совета Института экономики Китайской АОН, профессор Пей Чангхонг.
Книга была подготовлена на основе докладов и выступлений на Международной научно-практической конференции «Азербайджанско-китайское экономическое сотрудничество», состоявшийся в Баку в сентябре 2017 года.