“Azərbaycan və Çin iqtisadiyyatları: müqayisəli araşdırmalar” kitabı üç dildə işıq üzü görüb
AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutu və Çin Sosial Elmlər Akademiyası (SEA) İqtisadiyyat İnstitutunun birgə tədqiqatları əsasında hazırlanan “Azərbaycan və Çin iqtisadiyyatları: müqayisəli araşdırmalar” kitabı çap olunub.
Bakıda Azərbaycan dilində, Pekində isə Çin və ingilis dillərində nəşr olunan vəsaitin redaktorları AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Nazim İmanov və Çin SEA İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının sədri, professor Pey Çanhundur.
Kitab 2017-ci ilin sentyabr ayında Bakıda keçirilən “Azərbaycan - Çin iqtisadi əməkdaşlığı” adlı beynəlxalq elmi-praktik konfransda təqdim olunan çıxış və məruzələr əsasında hazırlanıb.

"The economy of Azerbaijan and China: comparative studies" book published in three languages
"The economy of Azerbaijan and China: comparative studies" book based on the joint scientific work of ANAS Institute of Economy and Chinese Academy of Social Sciences, Institute of Economics was published.
The editors of the publication, published in Azerbaijani in Baku and in Chinese and English in Beijing are Director of ANAS Institute of Economy, Doctor of Economy, Professor Nazim Imanov and Chinese Academy of Social Sciences, Director of the Institute of Economics, Professor Pei Canqhonq.
The book was prepared on the basis of reports and speeches at the International Scientific and Practical Conference "Azerbaijan-China Economic Cooperation", held in Baku in September 2017.