Kimya Elmləri Bölməsinə daxil olan institutların elmi jurnalları barədə müzakirələr aparılıb
Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun direktoru, AMEA-nın Elmi Nəşriyyat Şurasının sədri, akademiyanın müxbir üzvü Misir Mərdanov Kimya Elmləri Bölməsinə daxil olan institutlarda çap edilən elmi jurnalların məsul katibləri ilə görüşüb.
Görüşdə M.Mərdanov bölmənin müəssisələrində nəşr olunan jurnalların anket sorğusunun nəticələrini açıqlayıb, “Kimya problemləri”, “Neft kimyası və neft emalı prosesləri” jurnallarının “Web of Science” elmi bazasına daxil edilməsinin sevindirici hal olduğunu diqqətə çatdırıb. Alim “Azərbaycan Kimya jurnalı”nın da bu bazaya daxil olması üçün tövsiyələrini verib. M.Mərdanov, eyni zamanda, jurnalların beynəlxalq standartlara uyğun tərtib olunması üçün hazırladığı qaydalarla məsul katibləri tanış edib.
Alim Kimya Elmləri Bölməsinə daxil olan institutlarda çap edilən elmi nəşrlərin vəziyyətinin ümumilikdə qənaətbəxş olduğunu söyləyib.

Discussed scientific journals of the Institute of Department of Chemical Sciences
Director of the Institute of Mathematics and Mechanics, chairman of Scientific Publishing Council of ANAS, correspondent member of the Academy Misir Mardanov met with responsible secretaries of scientific journals published in the Institutes of Department of Chemical Sciences.
During the meeting, M.Mardanov underscored the results of surveys of journals published in the department's offices, adding that the include of the "Chemical Problems", "Oil Chemistry and Oil Processing Processes" journals into the “Web of Science” scientific base is a pleasing factor. M.Mardanov also acquainted secretaries responsible for the rules prepared by journals to comply with international standards.
Scientist said the state of the scientific publications published at the Institutes of Department of Chemical Sciences is generally satisfactory.