Akademik Abel Məhərrəmov beynəlxalq elmi jurnalın redaksiya heyətinin üzvü seçilib
Bakı Dövlət Universitetinin rektoru, akademik Abel Məhərrəmov Norveçdə nəşr edilən “International Journal of Analytical Mass Spectrometry and Chromatography” (Analitik kütlə spektrometriyası və xromatoqrafiya) adlı beynəlxalq jurnalın redaksiya heyətinə üzv seçilib.
Dünyanın müxtəlif ölkələrindən tanınmış alimlərin təmsil olunduğu jurnal kütlə spektrometriyası və xromatoqrafiya sahəsində nüfuzlu nəşr hesab edilir.
Keçmiş Sovet İttifaqı respublikalarından yalnız Rusiya alimlərinin yer aldığı redaksiya heyətinə akademik A.Məhərrəmovun üzv seçilməsi Azərbaycanın kütlə spektrometriyası və xromatoqrafiya sahəsində çalışan alimlərinin elmi nəticələrinin beynəlxalq səviyyədə təbliğ olunmasına, elmimizin nüfuzunun daha da yüksəldilməsinə öz müsbət təsirini göstərəcək.

Академик Абель Магеррамов избран членом редакционной коллегии международного научного журнала
Ректор Бакинского государственного университета, академик Абель Магеррамов избран членом редакционной коллегии норвежского международного журнала «International Journal of Analytical Mass Spectrometry and Chromatography» (Аналитическая масс-спектрометрия и хроматография).
Журнал , публикующий работы известных учёных со всего мира, считается авторитетным изданием по масс-спектрометрии и хроматографии.
Избрание академика А. Магеррамова в члены коллегии, в которую из СНГ входят только российские учёные, является положительным фактом для продвижения на международный уровень работ наших исследователей в сфере масс-спектрометрии и хроматографии.