AMEA-nın müxbir üzvü Ramiz Alıquliyev beynəlxalq konfransın proqram komitəsinin üzvü seçilib
İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Ramiz Alıquliyev Siqnalların Emalı və Süni İntellekt Sahəsində Nailiyyətlər I beynəlxalq konfransının (First International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI 2019) proqram komitəsinin üzvü seçilib.
20-22 mart 2019-cu il tarixlərində İspaniyanın Barselona şəhərində keçiriləcək konfransın əsas istiqamətlərinə süni intellekt alqoritmləri, hibrit intellektual sistemlər, qeyri-səlis məntiq və sistemləri, süni neyron şəbəkələri, virtual və əlavə reallıq, maşın təlimi, siqnalların emalının nəzəriyyə və metodları və s. daxildir.

Член-корреспондент НАНА Рамиз Алигулиев избран членом Программного комитета международной конференции.
28.09.2018 10:07
Заведующий отделом Института информационных технологий, член-корреспондент НАНА Рамиз Алигулиев  избран членом Программного комитета Первой международной конференции по обработки сигналов и сфере искусственного интеллекта (First International Conference on Advances in Signal Processing and Artificial Intelligence – ASPAI 2019).
Основные направления конференции, которая пройдёт в Барселоне 20-22 марта 2019 года, включают теории и методы алгоритмов искусственного интеллекта, гибридные интеллектуальные системы, нечёткую логику и системы, искусственные нейронные сети, виртуальную и дополнительную реальность, машинное обучение, обработку сигналов и др.