Türkiyəli alimlər AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyində olublar
Türkiyənin Afyon Kocatepe Universitetinin Təhsil fakültəsinin professoru Hakkı Yazıcı və Sibel Yazıcı AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyinin qonağı olublar.
Qonaqlara görkəmli filosof-şair Hüseyn Cavidin həyat yolu, zəngin yaradıcılığı və ədibin ailə üzvlərinin taleyi barədə məlumat verilib. Bundan əlavə, H.Cavidin “Ana”, “Şeyx Sənan”, “İblis”, “Peyğəmbər”, “Səyavuş”, “Xəyyam” və digər əsərləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
Türkiyəli alimlərlə görüşdə, həmçinin muzeyin Hüseyn Cavid və cavidlər irsinə aid nəşr olunan kitabları (“Cavid hikməti: seçmə aforizmlər”, “Cavidşünaslıq”, “Turan Cavidin ömür salnaməsi”, “Azərbaycan qeyri-maddi mədəniyyət abidələri və Ərtoğrul Cavid”) haqqında danışılıb.

Professor of the Faculty of Education of the Afyon Kocatepe University in Turkey Hakkı Yazici and Sibel Yazici were guests at the ANAS Huseyn Javid's House Museum.
The guests were informed about the life style of the outstanding philosopher Huseyn Javid, his rich creativity and the fate of the writer's family. In addition,  "Ana", "Sheikh Sanan", "Iblis", "Prophet", "Sayavush", "Khayyam" and others were discussed.
During the meeting with Turkish scientists, it was spoken about Javid's books  ("Javid wisdom: selective aphorisms", "Javidshunas", "Turan Javid's lifetime", "Azerbaijan's intangible cultural monuments and Ertugrul Javid").