AMEA Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları Beynəlxalq İstanbul Veterinar Qrupu Konqresində iştirak edib
30.04.2014 00:00
AMEA Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları Beynəlxalq İstanbul Veterinar Qrupu Konqresində (İVQK) iştirak edib.
Tədbirdə institutun Parazit-sahib münasibətlərinin biokimyəvi əsasları laboratoriyasının böyük elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru Şəfiqə Topçuyeva, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Jalə Həsənova və elmi işçi Sevda Səmədova “Ev quşlarının koksidiozu (Apicomplexa, Coccidia, Eimeriidae) və dərman bitkilərinin ona təsiri” mövzusunda müzakirələrdə iştirak edərək sualları cavablandırıblar.
İstanbul Tibb Universiteti Baytarlıq fakültəsi və İVQK tərəfindən təşkil olunan konfransda Azərbaycanla yanaşı, Rusiya, Makedoniya, Qazaxıstan, Bosniya və Herseqovinadan da mütəxəssislər iştirak edib.

Сотрудники Института зоологии приняли участие в Стамбульском международном конгрессе ветеринарной группы
Сотрудники Института зоологии НАНА приняли участие в Стамбульском международном конгрессе ветеринарной группы.
В конференции приняли участие старший научный сотрудник Лаборатории биохимических основ паразито-хозяинных отношений доктор биологических наук Шафига Топчуева, доктор философии по биологии Жаля Гасанова и научный сотрудник Севда Самедова “Кокцидиоз домашних птиц” (Apicomplexa, Coccidia, Eimeriidae) и влияние травяных лекарств”, кроме того участники провели обсуждения по данной теме.
В конференции, организованной Ветеринарным факультетом Стамбульского медицинского университета и Стамбульским международным конгрессом ветеринарной группы (СМКВГ) наряду с Азербайджаном участвовали также специалисты из России, Македонии, Казахстана и из Боснии и Герцеговины.