AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı Bakı Fond Birjası ilə əməkdaşlıq edəcək
AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park) Bakı Fond Birjasının (BFB) kapital bazarından maliyyələşməni təşviq edən məlumat və məsləhət xidmətləri proqramı – “Listinq Məsləhət Proqramı”na qoşulub.
Mayın 23-də “Listinq Məsləhət Proqramı”na qoşulma haqqında saziş imzalanıb və bu münasibətlə BFB-də “Açılış zəngi” mərasimi keçirilib.
Sazişə əsasən, Bakı Fond Birjası YT Parkın rezidenti olan şirkətlərin birja vasitəsilə maliyyə vəsaitlərinə çıxış imkanlarının genişləndirilməsinə, təlim proqramlarının təşkil edilməsinə şərait yaradacaq, eləcə də YT Parkın BFB vasitəsilə maliyyələşmə həllərini öz xidmət kataloquna daxil edəcək.

Парк высоких технологий НАНА будет сотрудничать с Бакинской фондовой биржей
Парк высоких технологий (Парк ВТ) НАНА присоединился к «Листинговой консультационной программе» - программе информационно-консультационных услуг, стимулирующих финансирование из капитального рынка Бакинской фондовой биржи (БФБ).
23 мая было подписано соглашение о присоединении к «Листинговой консультационной программе», и по этому случаю на Бакинской фондовой бирже состоялась церемония «Звонок открытия».
Согласно подписанному соглашению, Бакинская фондовая биржа будет способствовать расширению доступа компаний-резидентов Парка ВТ к финансовым ресурсам, организации учебных программ, а также включать в свой сервисный каталог инструментов финансирования Парка ВТ посредством Бакинской фондовой биржи.