Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 18 may 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə AMEA-da ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr edilən "Müstəqil Azərbaycan: reallıqlar və perspektivlər" mövzusunda elmi sessiya", akademiyanın Rəyasət Heyətinin növbəti iclası, Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi və AMEA-nın birgə təşkilatçılığı ilə “Bazar iqtisadiyyatı şəraitində torpaq idarəçiliyi: nailiyyətlər və müasir çağırışlar” mövzusunda elmi-praktik konfrans, Ədəbiyyat İnstitutunda görkəmli yazıçı və ədəbiyyatşünas alim Mir Cəlal Paşayevin 110 illik yubileyinə həsr olunan tədbir,  Naxçıvan Bölməsində Yerin süni peyklərinə dair keçirilən "İnteraktiv açıq dərs", Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində baş tutan "Əbədiyaşar lider" adlı tədbir və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Fundamental biblioqrafiya", "Murtuza Nağıyev - 110", "1 iyun uşaqların beynəlxalq müdafiəsi günüdür", "Şərqin ilk demokratik respublikası", "Geoloq, pedaqoq, şair", "Heyranlıqla qarşılanan söz ustadı", "Ömrün 85-ci baharı", "Əlvida, cənub şəhəri" və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the "Elm" newspaper contains interesting articles
The next issue of the "Elm" newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on May 18, 2018.
The scientific session on the theme "Independent Azerbaijan: Realities and Prospects" dedicated to the 95th anniversary of National Leader Heydar Aliyev in ANAS, the next meeting of the Presidium of the Academy, Land Management: Achievements and Modern Challenges ", an event dedicated to the 110th anniversary of prominent writer and literary critic Mir Jalal Pashayev at the Institute of Literature," Interactive open lesson "on the Earth's artificial satellites in the Nakhchivan Division and other materials are covered.
In addition, a number of new projects include Fundamental Bibliography, Murtuza Naghiyev - 110, International Day for Children's Defense on June 1, "The First Democratic Republic of the East", "Geologist, Pedagogue, Poet", "85th Spring "," Good bye, Southern City "and other information.