Mayın 15-də saat 11:00-da AMEA-nın Əsas binasında görkəmli Azərbaycan alimi və tanınmış ictimai xadim, akademik Musa Əliyevin anadan olmasının 110 illiyinə həsr olunan tədbir keçiriləcək.
Tədbir Prezident İlham Əliyevin “Akademik Musa Əliyevin 110 illiyinin qeyd edilməsi haqqında” 22 fevral 2018-ci il tarixli Sərəncamına əsasən baş tutacaq.
Yubiley yığıncağında “Görkəmli alimin şərəfli həyat yolu”, “Akademik Musa Əliyevin Aərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin inkişafında rolu” mövzusunda məruzələr dinləniləcək, həmçinin alimin həyat və yaradıcılığına həsr olunan film nümayiş etdiriləcək.

110th anniversary of Academician Musa Aliyev is to celebrated at ANAS
An event dedicated to the 110th anniversary of academician Musa Aliyev will take place on May 15 at 11:00 at the Main building of ANAS.
The event will be held under President Ilham Aliyev's Decree dated 22 February 2018 "On celebrating the 110th anniversary of academician Musa Aliyev".
The jubilee meeting will feature lectures on the subject "Honorable life path of prominent scientist", "The role of academician Musa Aliyev in the development of Azerbaijan State Oil and Industrial University" and a film dedicated to the scientist's life and creativity.