Gənc alim və mütəxəssislər şurasının yeni jurnalı təsis olunacaq
16 aprel 2014-cü il tarixdə AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutunda AMEA Gənc alim və mütəxəssislər şurasının (GAMŞ) İdarə Heyətinin növbəti iclası keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan şuranın sədri, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Famin Salmanov gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verdi.
AMEA GAMŞ-nin təsis edəcəyi elmi-praktiki jurnalın təqdimatı ilə çıxış edən şuranın İdarə Heyətinin üzvü Rəhilə Həsənova jurnalın “Gənc tədqiqatçı və elm” adlandırılmasının nəzərdə tutulduğunu diqqətə çatdırdı. Sonra jurnalın loqosu müəyyənləşdirildi.
Tədbirdə həmçinin 26-31 may 2014-cü il tarixlərdə keçiriləcək Bakı Forumuna hazırlıqla bağlı görülən işlər, beynəlxalq əlaqələrin qurulması və s. məsələlər müzakirə olundu, sual və təkliflər səsləndirildi.

New journal for council of young scientists and specialists to be designed
April 16, 2014 ANAS Institute of Radiation Problems hosted the next meeting of Directory of ANAS Young Scientists and Specialists Council.
Opening the meeting chairman of the council PhD in physics Famin Salmanov informed about issues on the agenda.
Member of Directory of the Council, Rahila Hasanova paid to the attention that, the journal will be called “Young researcher and science”. Then, logo of the journal has been determined.
Fulfillments associated with preparation for Baku Forum to be held on May 26-31, 2014 in Baku, setting up international ties etc. issues were discussed in a meeting.