Amerikalı alimlər Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində olublar
ABŞ-ın Missuri Universitetinin professoru Erik Sandvol, elmi işçisi Utku Koçum və Miçiqan Dövlət Universitetinin Geoloji elmlər şöbəsinin seysmoloji laboratoriyasının baş mühəndisi Daniel Burk AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində (RSXM) olublar.
Səfərin məqsədi ABŞ seysmoloqları və RSXM-in “Qafqaz kəsilişi” birgə layihəsi ilə bağlı işlərin davam etdirilməsidir.
RSXM-in baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli ilə görüşən qonaqlar daha sonra müəssisənin Monitorinq Mərkəzinə baş çəkiblər.
Qeyd edək ki, səfər çərçivəsində amerikalı seysmoloqlar RSXM-in cihazları ilə alınmış məlumatların emalı və analizinə dair yerli mütəxəssislərlə birgə təhlillər aparacaqlar.

Professor of the University of Missouri USA Erik Sandvol, researcher Utku Kochum and Chief Engineer of the Seismological Laboratory of the Department of Geological Sciences of Michigan State University Daniel Burke visited ANAS Republican Seismic Survey Center.
The purpose of the visit is the continuation of the work of American seismologists in connection with the joint project of the RSSC called the "Caucasian cut".
After the meeting with the General Director of the RSSC, correspondent member of ANAS Gurban Yetirmishli, the guests visited the Monitoring Center of the scientific institution.
It should be noted that, within the framework of the visit, American seismologists together with local specialists will conduct analyzes on the processing and analysis of data obtained through RCSS devices.