Akademik Vaqif Fərzəliyev Tbilisi Dövlət Universitetinin yubiley mərasimində iştirak edib
AMEA akad. Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev 6-10 fevral tarixlərində Gürcüstanın paytaxtı Tbilisi şəhərində ezamiyyətdə olub.
Alim səfər çərçivəsində İvan Cavaxaşvili adına Tbilisi Dövlət Universitetinin (TDU) 100 illik yubiley mərasimində iştirak edib.
Yubiley iştirakçılarının şərəfinə Gürcüstan Prezidenti Georgi Marqvelaşvili, Baş nazir Georgi Kvirikaşvili, parlament sədri David Usupaşvili, Tbilisi şəhərinin meri Kaxa Kaladze və TDU-nun rektoru, professor Georgi Şarvaşidze tərəfindən ziyafət verilib.
Tədbirdə akademik Vaqif Fərzəliyev AMEA və Azərbaycanın elmi ictimaiyyəti adından TDU-nun kollektivini təbrik edib, xatirə kitabına xoş sözlər yazıb.
Qeyd edək ki, tanınmış tarxiçi İvan Cavaxaşvilinin təşəbbüsü ilə 1918-ci ildə yaradılmış TDU Cənubi Qafqazda aparıcı təhsil və elm mərkəzlərindən biridir.

Academician Vagif Farzaliev attended the anniversary ceremony of Tbilisi State University
Director of ANAS  Institute of Chemistry of Additives  Academician Vagif Farzaliev was on a business trip in Tbilisi, Georgia on February 6-10.
During the visit, scientist took part at the celebration of 100th anniversary of the Tbilisi State University after Ivan Javakhashvili.
In honor of the participants of the jubilee were received event by Georgian President Georgi Margvelashvili, Prime Minister Georgi Kvirikashvili, Speaker of the Parliament David Usupashvili, Mayor of the City Kakha Kaladze and the rector of TSU, Professor Georgy Sharvashidze.
At the event, Academician Vagif Farzaliyev congratulated the TSU staff on behalf of ANAS and the scientific community of Azerbaijan and left his wishes in the book of memory.
It should be noted that, TSU was founded in 1918 by the initiative of the famous historian Ivan Javakhashvili, is one of the leading scientific and educational centers in the South Caucasus.