Mərkəzi Elmi Kitabxanaya beynəlxalq təşkilatlardan 54 sənəd daxil olub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasına (MEK) 2018-ci ilin yanvar ayı ərzində beynəlxalq kitab mübadiləsi çərçivəsində 54 nüsxə sənəd (kitab, jurnal və CD) daxil olub.
Nəşrlər Rusiyanın “İnform-Sistema” Agentliyi, ABŞ-ın “Science News” jurnalının redaksiyası, Böyük Britaniyanın və Fransanın Təbiət Tarixi muzeylərinin kitabxanaları, Edinburq Kral Cəmiyyətinin Kitabxanası, Almaniyanın Bavariya Botanika Cəmiyyətinin redaksiyası və Avstriya Geologiya Assosiasiyasından MEK-ə təqdim edilib.
Bundan əlavə, Yaponiya Geologiya Cəmiyyəti, Hiroşima Universitetinin Riyaziyyat fakültəsi, Fransa Coğrafiya Cəmiyyəti, Türk Dil Qurumu, Niderland “Henley & Partner” Agentliyi, Sloveniya Elektrotexnika Assosiasiyası, Səudiyyə Ərəbistanının İnzibati İdarəetmə İnstitutu, Çexiya Xalq Muzeyi və digər ölkələrin təşkilatlarından da sənədlər əldə olunub.

Из международных организаций в Центральную научную библиотеку поступило 54 документа
В течение января 2018 года в рамках Международного обмена книгами (МОК) с организациями многих стран мира в Центральную научную библиотеку (ЦНБ) НАНА поступило 54 экземпляра документов (книг, журналов и CD).
Докменты, представленные ЦНБ, относились к Российскому агентству «Информ-система», редакции журнала “Science News” США, библиотекам музеев естественной истории Великооритании и Франции, библиотеке Королевского общества Эдинбурга, редакции Баварского ботанического общества Германии и Австрийской геологической ассоциации.
Кроме того, были получены документы из Японского геологического общества, факультета математики Университета Хиросимы, Французского географического общества, Ассоциации турецкого языка, Нидерландского агентства “Henley & Partner”, Ассоциации электротехники Словении, Института административного управления Саудовской Аравии, Чешского народного музея и других организаций.