Mərkəzi Elmi Kitabxanaya beynəlxalq təşkilatlardan 54 sənəd daxil olub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasına (MEK) 2018-ci ilin yanvar ayı ərzində beynəlxalq kitab mübadiləsi çərçivəsində 54 nüsxə sənəd (kitab, jurnal və CD) daxil olub.
Nəşrlər Rusiyanın “İnform-Sistema” Agentliyi, ABŞ-ın “Science News” jurnalının redaksiyası, Böyük Britaniyanın və Fransanın Təbiət Tarixi muzeylərinin kitabxanaları, Edinburq Kral Cəmiyyətinin Kitabxanası, Almaniyanın Bavariya Botanika Cəmiyyətinin redaksiyası və Avstriya Geologiya Assosiasiyasından MEK-ə təqdim edilib.
Bundan əlavə, Yaponiya Geologiya Cəmiyyəti, Hiroşima Universitetinin Riyaziyyat fakültəsi, Fransa Coğrafiya Cəmiyyəti, Türk Dil Qurumu, Niderland “Henley & Partner” Agentliyi, Sloveniya Elektrotexnika Assosiasiyası, Səudiyyə Ərəbistanının İnzibati İdarəetmə İnstitutu, Çexiya Xalq Muzeyi və digər ölkələrin təşkilatlarından da sənədlər əldə olunub.

Central Scientific Library has received 54 documents from international organizations
Central Scientific Library of ANAS has received 54 copies of documents (books, magazines and CDs) within the framework of the International Book Exchange (IBE) with organizations of many countries around the world in January 2018.
The publications were presented from Russian “Inform System” Agency, the editorial staff of the US “Science News” journal, libraries of the British and French Museum of Natural History and etc.
In addition, documents were obtained from Japan Geological Society, Hiroshima University Mathematics faculty, French Geographical Society, Turkish Language Association and other countries.