AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlüyünə seçkilər keçirilir
Xatırladaq ki, seçkilərlə əlaqədar AMEA Rəyasət Heyətinin 12 mart 2014-cü il tarixli qərarı ilə komissiya yaradılmışdır. Komissiya ilkin lazımi işləri yekunlaşdırmış və bundan sonra AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlüyünə irəli sürülən namizədlərin sənədlərinin qəbulu, onların elmi-texniki və hüquqi ekspertizası aparılacaq.
Komissiyanın sədri, akademiyanın Elmi-Təşkilat İdarəsinin rəisi, texnika elmləri doktoru Əminağa Sadıqovdur, tərkibi isə hüquq, təhsil və kadrlar şöbələrinin rəisləri, həmçinin bölmələrin elmi katiblərindən ibarətdir.

Проводятся выборы в действительные члены и члены-корреспонденты НАНА
Национальная академия наук Азербайджана объявила выборы на 11 мест действительного члена и 23 места члена-корреспондента.
Отметим, что постановлением Президиума НАНА от 12 марта 2014 года в связи с выборами была создана комиссия. Проведение со стороны комиссии первичных мероприятий завершено. Объявлен прием документов кандидатов, после чего будет проведена научно-техническая и юридическая экспертиза.
Председателем комиссии является руководитель Научно-организационного управления Академии доктор технических наук Аминага Садыхов. В состав комиссии входят руководители отделов юридического обеспечения, образования и кадров, а также ученые секретари отделений НАНА.