“Azərbaycan  Xalq Cümhuriyyəti: tarixi retrospektivlik və müasirlik”  mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
11.01.2018 13:04
“Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti: tarixi retrospektivlik və müasirlik” mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
Fevralın 20-də saat 11:00-da AMEA-nın Əsas binasında “Azərbaycan  Xalq Cümhuriyyəti: tarixi retrospektivlik və müasirlik”  mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbir Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında” 16 may 2017-ci il tarixli Sərəncamına əsasən baş tutacaq.
Konfransda iştirak etmək istəyənlər məruzələrin tezislərini 8 fevral 2018-ci il tarixinədək Azərbaycan, rus və ya ingilis dillərində elmtarixi@gmail.com elektron ünvanına göndərə bilərlər.
Tezislərin tərtibatına dair tələblər:
- Mətn Microsoft Word A4 ölçüdə, Times New Roman, 12 şrift, 1 intervalla, soldan 3 sm, sağdan 1 sm, yuxarı və aşağıdan 2 sm, abzaslar 1.15 sm. parametrlərinə uyğun olmalıdır;
- Müəllifin adı, soyadı, elmi dərəcəsi, vəzifəsi, işlədiyi elmi müəssisənin adı, elektron poçt ünvanı və əlaqə nömrəsi səhifədə yuxarıda sağda 12 şriftlə, qara hərflərlə yazılmalıdır;

A scientific conference "Azerbaijan Democratic Republic: historical retrospect and modernity" to be held
11.01.2018 13:04
ANAS main building will be held the scientific conference on "Azerbaijan Democratic Republic: historical retrospect and modernity" on February 20 at 11:00.
The event will be held in accordance with the Order of AR President Ilham Aliyev "On the Conduct of the 100th Anniversary of the Azerbaijan Democratic Republic" dated May 16, 2017.
Wishing to participate in the conference should send abstracts of their reports in Azerbaijani, Russian or English to elmtarixi@gmail.com before February 8, 2018.
Requirements for the preparation of abstracts:
- The text should conform to the following parameters: Microsoft Word A4; font - Times New Roman, 12; interval - 1; indentation - left 3 cm, right - 1 cm, top and bottom - 2 cm; paragraphs - 1.15 cm.
- In the upper right corner in black bold type 12, the surname, name, title of the author, the name of the scientific institution where he works, the e-mail address and contact number should be indicated.
The organizers of the conference are Division of Social Sciences and ANAS Institute of the History of Science.