“Azərbaycan  Xalq Cümhuriyyəti: tarixi retrospektivlik və müasirlik”  mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
11.01.2018 13:04
“Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti: tarixi retrospektivlik və müasirlik” mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
Fevralın 20-də saat 11:00-da AMEA-nın Əsas binasında “Azərbaycan  Xalq Cümhuriyyəti: tarixi retrospektivlik və müasirlik”  mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbir Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında” 16 may 2017-ci il tarixli Sərəncamına əsasən baş tutacaq.
Konfransda iştirak etmək istəyənlər məruzələrin tezislərini 8 fevral 2018-ci il tarixinədək Azərbaycan, rus və ya ingilis dillərində elmtarixi@gmail.com elektron ünvanına göndərə bilərlər.
Tezislərin tərtibatına dair tələblər:
- Mətn Microsoft Word A4 ölçüdə, Times New Roman, 12 şrift, 1 intervalla, soldan 3 sm, sağdan 1 sm, yuxarı və aşağıdan 2 sm, abzaslar 1.15 sm. parametrlərinə uyğun olmalıdır;
- Müəllifin adı, soyadı, elmi dərəcəsi, vəzifəsi, işlədiyi elmi müəssisənin adı, elektron poçt ünvanı və əlaqə nömrəsi səhifədə yuxarıda sağda 12 şriftlə, qara hərflərlə yazılmalıdır;

Состоится научная конференция «Азербайджанская Демократическая Республика: историческая ретроспективность и современность»
11.01.2018 13:04
20 февраля в 11:00 в Главном здании НАНА состоится научная конференция «Азербайджанская Демократическая Республика: историческая ретроспективность и современность».
Мероприятие состоится в соответствии с Распоряжением Президента Ильхама Алиева «О проведении 100-летнего юбилея Азербайджанской Демократической Республики» от 16 мая 2017 года.
Желающие принять участие в конференции должны отправить тезисы своих докладов на азербайджанском, русском или английском языках на электронный адрес elmtarixi@gmail.com до 8 февраля 2018 года.
Требования к оформлению тезисов:
- Текст должен соответствовать следующим параметрам: Microsoft Word A4; шрифт - Times New Roman, 12; интервал - 1; отступы – слева 3 см, справа – 1 см, сверху и снизу - 2 см; абзацы – 1.15 см.
- В правом верхнем углу черным жирным шрифтом, размером 12 должны быть указаны фамилия, имя, должность автора, название научного учреждения, где он работает, адрес электронной почты и контактный номер.