Rusiya və Azərbaycan seysmoloqları birgə tədqiqatlar aparacaqlar
Rusiya Elmlər Akademiyası İ.M.Qubkin adına Rusiya Dövlət Neft-Qaz Universitetinin Neft-qazın kəşfiyyatı və nəzəri əsasları kafedrasının müdiri, professor Vaqif Kərimov AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində (RSXM) olub.
Monitorinq mərkəzində keçirilən görüşdə RSXM-ın direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli qonağa rəhbərlik etdiyi qurumda görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib. Həmçinin mərkəzin fəaliyyətdən bəhs edən təqdimat nümayiş etdirilib.
Görüşdə tərəflər arasında əməkdaşlıq məsələləri, birgə seysmotomoqrafiya işlərinin aparılması və təcrübə mübadiləsinin həyata keçirilməsinə dair müzakirələr aparılıb.

Seismologists from Russia and Azerbaijan is to conduct joint researches
Professor Vagif Karimov, Head of Exploration and Theoretical Basis of Oil and Gas of the Russian State Oil and Gas University named after I.M.Gubkin, Russian Academy of Sciences, visited the Republican Seismological Service Center (RSSC) of ANAS.
During the meeting, director of the RSSC, correspondent member of ANAS Gurban Yetirmishli informed the guest about the work done in his office.
During the meeting, the sides discussed issues of cooperation between the parties, conducting joint seismic surveys and exchanging experience.