Azərbaycan alimləri Avstriyaya səfər edəcək
AMEA Geologiya İnstitutunun alimləri Avstriyanın paytaxtı Vyanaya səfər edəcəklər. Avropa Geologiya İttifaqının dəvəti ilə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktor müavini, akademik İbrahim Quliyev, AMEA-nın müxbir üzvü, şöbə müdiri Hətəm Quliyev və AMEA Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin direktoru, geologiya-minerologiya elmləri doktoru Qurban Yetirmişli| 27 aprel - 2 may 2014-cü il tarixlərdə ittifaqın Baş Assambleyasının işində iştirak edəcəklər.
Tədbirdə Yer elmləri sahəsində, xüsusən də geologiya və geofizika istiqamətlərində əldə olunmuş yeni elmi nəticələr və birgə tədqiqat imkanları müzakirə ediləcək.
Baş Assambleyanın elmi proqramına alimlərimizin Yer planetinin təkamülünün fundamental və praktiki problemləri sahəsində əldə etdikləri ciddi elmi nailiyyətlərin nəticələrinin müzakirəsi də daxil edilmişdir.
Alimlər may ayının 2-də “Sıxlığın dəyişkənliyi - Yerin struktur və tektono-geodinamik təkamülünün fundamental əsası” adlı məruzə ilə çıxış edəcəklər.

Azerbaijani scientists is to visit Austria
Scientists of Institute of Geology will visit Vienna, Austria. Vice - President of ANAS, deputy director of the institute, academician Ibrahim Guliyev, corresponding member of ANAS, chief department Hatam Guliyev and director of the Republican Seismological Service Center, doctor of geological - mineralogical sciences Gurban Yetirmishli will attend General Assembly of the Union on April 27 - May 2, 2014 by the invitation of European Geology Union.
New scientific researches in Earth sciences, especially in geology and geophysics will be discussed at the meeting .
Results of scientific achievements of our scientists in fundamental and practical problems of Earth planet included to the scientific program of the General Assembly.
Scientists will give a lecture on theme " Density volatility - Earth structure and fundamental basis of tectono geodynamic evolution” on May 2 .