Rusiyanın Altay Dövlət Universitetinin əməkdaşları AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda olublar
Rusiyanın Altay Dövlət Universitetinin əməkdaşları Roman Yakovler və Maçyura Aleksandr AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda olublar.
Bu elm müəssisəsinin direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elman Yusifov ilə görüşən qonaqlar Protozoologiya laboratoriyasında kadr hazırlığı üçün müraciət etdiklərini söyləyiblər. Onlar, həmçinin Azərbaycanın müxtəlif rayonlarında tədqiqat işləri aparmaqda maraqlı olduqlarını vurğulayıblar.
Görüşdə kompleks ekspedisiyalar barədə danışıqlar aparılıb. Yaxın gələcəkdə Altay Dövlət Universiteti ilə Zoologiya İnstitutu arasında əməkdaşlığa dair müqavilənin imzalanacağına dair razılıq əldə olunub.

Employees of the Altai State University of Russia visited the Institute of Zoology of ANAS
Employees of the Altai State University of Russia Roman Yakovlev and Macchura Alexander visited the Institute of Zoology of ANAS.
At a meeting with the director of this scientific institution, Ph.D. in physics, associate professor Elman Yusifov, the guests stated that, they applied to the Laboratory of Protozoology for training. They also stressed the interest in conducting research in various regions of Azerbaijan.
Negotiations on complex expeditions were held at the meeting. An agreement was reached on signing a cooperation agreement between the Institute of Zoology and the Altai State University in the near future.