Rusiyanın Altay Dövlət Universitetinin əməkdaşları AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda olublar
Rusiyanın Altay Dövlət Universitetinin əməkdaşları Roman Yakovler və Maçyura Aleksandr AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda olublar.
Bu elm müəssisəsinin direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elman Yusifov ilə görüşən qonaqlar Protozoologiya laboratoriyasında kadr hazırlığı üçün müraciət etdiklərini söyləyiblər. Onlar, həmçinin Azərbaycanın müxtəlif rayonlarında tədqiqat işləri aparmaqda maraqlı olduqlarını vurğulayıblar.
Görüşdə kompleks ekspedisiyalar barədə danışıqlar aparılıb. Yaxın gələcəkdə Altay Dövlət Universiteti ilə Zoologiya İnstitutu arasında əməkdaşlığa dair müqavilənin imzalanacağına dair razılıq əldə olunub.

Сотрудники Алтайского государственного университета России побывали в Институте зоологии НАНА
Сотрудники Алтайского государственного университета России Роман Яковлев и Мачьюра Александр побывали в Институте зоологии НАНА.
На встрече с директором этого научного учреждения, доктором философии по физике, доцентом Эльманом Юсифовым гости заявили, что они обратились в Лабораторию протозоологии для подготовки кадров. Они также подчеркнули заинтересованность в проведении исследовательских работ в различных районах Азербайджана.
На встрече были проведены переговоры о комплексных экспедициях. Была достигнута договоренность о подписании договора о сотрудничестве между Институтом зоологии и Алтайским государственным университетом в ближайшее время.