Akademik Ramiz Məmmədov II Türkiyə-Azərbaycan Coğrafiya Günlərində iştirak edib
AMEA-nın akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun direktoru, akademik Ramiz Məmmədov İzmirdə keçirilən II Türkiyə-Azərbaycan Coğrafiya Günlərində iştirak edib.
Tədbirdə müxtəlif ölkələrin coğrafiyaçıları arasında elmi-tədqiqat mövzularının işlənilməsi, qrant layihələrinin həyata keçirilməsi, doktorant və dissertantların təcrübə mübadiləsinin aparılması kimi məsələlər müzakirə olunub.
R.Məmmədov Türkiyə-Azərbaycan Coğrafiya Günlərində görkəmli coğrafiyaşünas alim, akademik Budaq Budaqovun “Türk dünyası coğrafiyası” çoxcildliyinin yaradılması ideyasını həyata keçirmək təklifini irəli sürüb. Bu təşəbbüs qəbul olunub.
Qeyd edək ki, “Türk dünyası coğrafiyası” çoxcildliyinin hazırlanması üçün artıq İşçi Qrupu yaradılıb və onun altı nəfərdən ibarət tərkibi təsdiqlənib.

Director of the Institute of Geography named after academician H.Aliyev, academician Ramiz Mammadov took part in the II Turkey-Azerbaijan Geography Days in Izmir.
The event focused on issues such as the elaboration of scientific research topics, implementation of grant projects, exchange of experience of doctoral and dissertants among geographers of different countries.
It should be noted that the Working Group has already been set up to prepare the multinational "Geography of the Turkic world" and its six members have been approved.