“Get dolangilən, xainsən hələ” tragikomediyası çapdan çıxıb
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutu tərəfindən “Plyus bədii yaradıcılıq” seriyası çərçivəsində görkəmli elm xadimi Məmməd Cəfər Cəfərovun  “Get dolangilən, xainsən hələ” tragikomediyası çap olunub.
Nəşrin tərtibçisi və ön sözün müəllifi AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli, redaktoru filologiya üzrə elmlər doktoru, professor Vüqar Əhməd, əski əlifba mət­nlərini latın qrafi­ka­sına çevirən isə filo­logiya üzrə fəlsəfə doktoru Zəhra Allahverdiyevadır.
Tragikomediyada elmi-tədqiqat institutlarından birində baş verən hadisələrin fonunda keçmiş sovet cəmiyyətindəki ziddiyyətlər göstərilir, yeniləşmə zərurəti irəli sürülür.
1965-ci ildə yazılmış əsər ideya-bədii xüsusiyyətlərinə görə, Azərbaycan dramaturgiyasının mühüm yaradıcılıq nailiyyətlərindən biri hesab olunur.

Издана трагикомедия “Get dolangilən, xainsən hələ”
Институтом литературы имени Низами Гянджеви НАНА в рамках серии «Художественное творчество Плюс» издана трагикомедия видного деятеля науки Мамеда Джафара Джафарова “Get dolangilən, xainsən hələ”.
Составитель издания и автор предисловия - вице-президент НАНА, директор института, академик Иса Габиббейли, редактор - доктор филологических наук, профессор Вугар Ахмед. Перевод текстов с древнего алфавита на латинскую графику осуществила доктор философии по филологии Захра Аллахвердиева.
В трагикомедии, на фоне событий, происходивших в одном из научно-исследовательских институтов, изображены противоречия, существовавшие в бывшем советском обществе, подчеркнута необходимость реконструкции.
Произведение, написанное в 1965 году, по своим идейно-художественным особенностям считается одним из важных творческих достижений азербайджанской драматургии.