“Get dolangilən, xainsən hələ” tragikomediyası çapdan çıxıb
AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutu tərəfindən “Plyus bədii yaradıcılıq” seriyası çərçivəsində görkəmli elm xadimi Məmməd Cəfər Cəfərovun  “Get dolangilən, xainsən hələ” tragikomediyası çap olunub.
Nəşrin tərtibçisi və ön sözün müəllifi AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli, redaktoru filologiya üzrə elmlər doktoru, professor Vüqar Əhməd, əski əlifba mət­nlərini latın qrafi­ka­sına çevirən isə filo­logiya üzrə fəlsəfə doktoru Zəhra Allahverdiyevadır.
Tragikomediyada elmi-tədqiqat institutlarından birində baş verən hadisələrin fonunda keçmiş sovet cəmiyyətindəki ziddiyyətlər göstərilir, yeniləşmə zərurəti irəli sürülür.
1965-ci ildə yazılmış əsər ideya-bədii xüsusiyyətlərinə görə, Azərbaycan dramaturgiyasının mühüm yaradıcılıq nailiyyətlərindən biri hesab olunur.

A tragicomedy of the famous scientist Mammad Jafar Jafarov has been published the Institute of Literature named after Nizami Ganjavi of ANAS within the framework of the series "Plyus artistic creativity".
The editor-in-chief of the publication is the vice-president of ANAS, the director of the institute, academician Isa Habibbeyli, doctor of philological sciences, Professor Vugar Ahmed, PhD in philology Zahra Allahverdiyeva.
The work, written in 1965, is considered to be one of the most important creative achievements of the Azerbaijani dramaturgy.