“Müasir elm – gənclərin baxışı ilə” adlı elmi-praktik konfrans keçiriləcək
17 noyabr 2017-ci il tarixində AMEA Rəyasət Heyəti, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası və bu qurumun Azad Həmkarlar İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə  “Müasir elm – gənclərin baxışı ilə” adlı elmi-praktik konfrans keçiriləcək. Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd istedadlı gənclərin elmə cəlb olunması, onların karyera yüksəlişində problemlərinin həlli yolları, eləcə də prioritet istiqamətlər üzrə inkişaf perspektivlərini müəyyənləşdirməkdir.
Tədbirdə “Elmi məktəblər və fundamental elmi  axtarışlar”, “Elm, təhsil və innovasiya üçbucağı: inkişafın vəhdət modeli”, “Yüksək Texnologiyalar Parkı – innovativ ideyaların real məkanı”, “Azərbaycanda elmi təşkilatların birgə fəaliyyəti və koordinasiya problemləri” kimi mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparılacaq.

Scientific and practical conference on "Modern Science - Youth's View" to be held
On November 17, 2017, by support of ANAS Presidium the Council of Young Scientists and Specialists and the Trade Union Committee of this structure will be held a scientific and practical conference on "Modern Science - Youth's View". The main goal of the conference is to attract talented young people to science, to determine ways to solve problems in their career growth, as well as prospects for development in priority areas.
The event will be widely discussed on the following topics: "Scientific schools and fundamental scientific research", "Triangle of Science, Education and Innovation: the unity of the development model", "High Technologies Park - the real space of innovative ideas", etc.