Mərkəzi Nəbatat Bağı Gürcüstanın Batumi Nəbatat Bağı ilə əməkdaşlıq edəcək
Gürcüstanın Batumi Nəbatat Bağının direktoru İrakli Arçae, bu qurumun maliyyə üzrə direktor müavini Levan Abxazova və beynəlxalq əlaqələr üzrə koordinatoru Zurab Maivelidze AMEA-nın Mərkəzi Nəbatat Bağında olublar.
Bağın direktoru, b.ü.f.d. Vahid Fərzəliyevlə görüşən qonaqlara bu müəssisənin elmi tədqiqat istiqamətləri, inkişaf prespektivləri, canlı kolleksiyaların zənginləşdirilməsi üzrə aparılan işlər və kadr hazırlığı barədə məlumat verilib.
Görüşdə iki qurum arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb. 5 il müddətinə nəzərdə tutulan memoranduma əsasən, tərəflər arasında bitki ehtiyatları, bağçılıq və reproduksiyası sahəsində birgə tədqiqatlar, kadr və təcrübə mübadiləsi, müştərək layihələrin və ekspedisiyaların təşkili, toxum və herbari materiallarının mübadiləsi aparılacaq.

ANAS Central Botanic Garden to be cooperate with the Batumi botanical garden
Director of Georgia Batumi Botanical Garden Irakli Archaye, Deputy Finance Director of this structure Levan Abkhazova and Coordinator for International Relations Zurab Maivelidze visited ANAS Central Botanical Garden.
At the meeting with the Director of the garden, PhD. in Biology Vahid Farzaliyev was given information about the directions, prospects for the development of scientific research of this institution, ongoing work on replenishing the living collection and training the personnel.
At the meeting was signed a memorandum of cooperation between two structures. According to the memorandum, provided period of 5 years, will be conducted joint research between the parties in the field of plant resources, horticulture and reproduction, exchanges of experience and personnel, as well as joint projects and expeditions.