Mərkəzi Elmi Kitabxanaya bir sıra kitabların elektron versiyaları hədiyyə olunub
Azərbaycan Respublikasının Özbəkistandakı Səfirliyi yanında Heydər Əliyev adına Mədəniyyət Mərkəzi tərəfindən AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasına (MEK) bir sıra kitabların elektron versiyaları hədiyyə edilib.
Hədiyyə olunan kitablara “Azərbaycanın mədəni mirası”, “Özbək və Azərbaycan poezisiyasının çağdaş özəllikləri”, “Müasir Azərbaycan poeziyası antologiyası”, Əli Həsənovun “Geosiyasət”, Nizami Gəncəvinin “Sirlər xəzinəsi”, “Leyli və Məcnun” poemaları, özbək tarixçisi Şöhrət Salamovun “Türkistan və Cənubi Qafqaz XIX-XX əsrlərdə” və “Qarabağ: İdeyalar müharibəsi. Millətçilik, terrorizm, genosid” kitabları daxildir.
MEK tərəfindən isə Mədəniyyət Mərkəzinin fonduna “Kəlağayı”, “Macarıstan türkologiyası, Georq Hazai və Azərbaycan”, İmre Madaçın “İnsanın faciəsi”, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti (ARNK) yanında Tərcümə Mərkəzinin və Kolumbiyanın Azərbaycandakı Səfirliyinin birgə hazırladığı “Azərbaycan-Kolumbiya: İyirmi şeir” kitablarının elektron versiyaları təqdim edilib.

Центр культуры посольства Азербайджана в Узбекистане подарил книги ЦНБ
Центр культуры им. Гейдара Алиева Посольства Азербайджанской Республики в Узбекистане подарил Центральной научной библиотеке НАНА электронные версии ряда книг.
В список избранной литературы, пропагандирующей Азербайджан, входят: «Культурное наследие Азербайджана», «Антология современной поэзии Азербайджана», «Современные особенности узбекской и азербайджанской поэзии», «Геополитика» Али Гасанова, поэмы «Сокровищница тайн», «Лейли и Меджнун» Низами Гянджеви, «Туркестан и Южный Кавказ XIX-XX вв.» и «Карабах. Война идей. Национализм. Терроризм. Геноцид» узбекского историка Шохрата Саламова. Отметим, что изданные по инициативе Центра культуры книги вышли как на узбекском, так и на русском языках.
Центральная научная библиотека НАНА послала фонду Центра культуры электронные версии следующих книг: «Келагаи», «Тюркология Венгрии, Георг Хазаи и Азербайджан», «Человеческая трагедия» Имре Мадача и изданная Центром Перевода при Кабинете Министров Азербайджанской Республики совместно с Посольством Колумбии в Азербайджане книга «Азербайджан – Колумбия: Двадцать стихотворений».