Mərkəzi Elmi Kitabxanaya bir sıra kitabların elektron versiyaları hədiyyə olunub
Azərbaycan Respublikasının Özbəkistandakı Səfirliyi yanında Heydər Əliyev adına Mədəniyyət Mərkəzi tərəfindən AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasına (MEK) bir sıra kitabların elektron versiyaları hədiyyə edilib.
Hədiyyə olunan kitablara “Azərbaycanın mədəni mirası”, “Özbək və Azərbaycan poezisiyasının çağdaş özəllikləri”, “Müasir Azərbaycan poeziyası antologiyası”, Əli Həsənovun “Geosiyasət”, Nizami Gəncəvinin “Sirlər xəzinəsi”, “Leyli və Məcnun” poemaları, özbək tarixçisi Şöhrət Salamovun “Türkistan və Cənubi Qafqaz XIX-XX əsrlərdə” və “Qarabağ: İdeyalar müharibəsi. Millətçilik, terrorizm, genosid” kitabları daxildir.
MEK tərəfindən isə Mədəniyyət Mərkəzinin fonduna “Kəlağayı”, “Macarıstan türkologiyası, Georq Hazai və Azərbaycan”, İmre Madaçın “İnsanın faciəsi”, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti (ARNK) yanında Tərcümə Mərkəzinin və Kolumbiyanın Azərbaycandakı Səfirliyinin birgə hazırladığı “Azərbaycan-Kolumbiya: İyirmi şeir” kitablarının elektron versiyaları təqdim edilib.

Culture Center of Azerbaijan Embassy in Uzbekistan donated books to the CSL
Culture Center after Heydar Aliyev of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Uzbekistan donated electronic versions of several books to ANAS Central Scientific Library.
The list of selected literature that promotes Azerbaijan includes: "Cultural heritage of Azerbaijan", "Anthology of modern poetry of Azerbaijan", "Modern features of Uzbek and Azerbaijani poetry", "Geopolitics" by Ali Hasanov, poems "Treasury of Secrets", "Leili and Mejnun" by Nizami Ganjavi, "Turkestan and the South Caucasus of the XIX-XX centuries" and "Garabakh. War of ideas. Nationalism. Terrorism. Genocide" by the Uzbek historian Shokhrat Salamov. It should be noted that, the books published by the initiative of the Culture Center were published both in Uzbek and Russian.
ANAS Central Scientific Library has sent electronic versions of the following books to the Cultural Center: "Kelagai", "Turkic of Hungary, Georg Hazai and Azerbaijan", "Human Tragedy" by Imre Madach and book published by the Translation Center under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan together with the Embassy of Colombia to Azerbaijan "Azerbaijan - Colombia: Twenty poems".