Azərbaycan Vikipediyaçılarının I Milli Forumu keçiriləcək
Martın 10-da saat 10:00-da Park Inn otelində Azərbaycan Vikipediyaçılarının I Milli Forumu keçiriləcək.
Forumun məqsədi Azərbaycan informasiya resurslarının Vikipediyada mövcud durumu ətrafında fikir mübadiləsinin aparılması, Vikipediyanın inkişafı istiqamətində Fəaliyyət Planının hazırlanması, Azərbaycan dilində Vikipediyanın inkişafını təmin etmək üçün təkliflər paketinin hazırlanması, problemlərin və onların həlli yollarının müzakirəsidir.
Qeyd edək ki, Vikipediya dünyanın ən böyük açıq onlayn ensiklopediyasıdır. Bu layihədə 287 dildə 30 milyondan çox ensiklopedik məqalə vardır. Azərbaycandilli Vikipediyada isə məqalələrin sayı hazırda 98 000-dir.

First national forum of Azerbaijan Wikipedians to be conducted
The purpose of the forum is to exchange views on the current state of the information resources in Wikipedia, preparation of the Action Plan on development of the Wikipedia, preparation of a package of proposals for the development of Wikipedia in Azerbaijan, to discuss the problems and their solutions.
Note that, Wikipedia is the world's largest open online encyclopedia. There are more than 30 million encyclopedic articles in 287 languages in this project. Azerbaijani Wikipedia articles is now 98 000.