Azərbaycanlı alim Çində beynəlxalq konqresdə ölkəmizdə olan ağac və kolların müasir vəziyyətindən danışıb
31.07.2017 19:04
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Dendrologiya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Tofiq Məmmədov Çinin Şenzen şəhərində keçirilən XIV beynəlxalq botanika konqresində iştirak edib.
Tofiq Məmmədov konqresdə “Azərbaycanın endem, nadir, nəsli kəsilməkdə olan ağac və kollarının müasir vəziyyəti” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Azərbaycanlı alimin məruzəsi tədbir iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb.

Azerbaijani scientist spoke about the current state of the tree and bushes in our country at the international congress in China
31.07.2017 19:04
Director of the Dendrology Institute of ANAS, correspondent member of ANAS Tofig Mammadov attended the XIV International Botanical Congress held in Shenzhen, China.
Tofig Mammadov made a report on the topic "The state of endemic, rare, endangered trees and bushes of Azerbaijan". The report of the Azerbaijani scientist was welcomed by participants of the event.