Səudiyyə Ərəbistanının səfiri Şərqşünaslıq İnstitutunda olub
Səudiyyə Ərəbistanının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Müsaid bin İbrahim əs-Süleym AMEA-nın akademik Z.M.Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnstitutunda olub.
İnstitutun direktoru, akademik Gövhər Baxşəliyeva ilə görüşdə qonaqlara elmi müəssisənin tarixi, strukturu və fəaliyyət istiqamətləri barədə geniş məlumat verilib. Ərəbşünaslıq sahəsində bir sıra aktual tədqiqatların aparıldığını deyən G.Baxşəliyeva Səudiyyə Ərəbistanının elm və təhsil müəssisələri ilə qarşılıqlı əməkdaşlığın hər iki tərəfə fayda verəcəyini söyləyib.
Səfir çıxışında institutda görülən işləri yüksək qiymətləndirib və səmərəli əməkdaşlıq üçün hər cür dəstək göstərməyə hazır olduğunu bildirib.
Müsaid bin İbrahim əs-Süleym daha sonra müəssisənin ərəbşünas əməkdaşları ilə görüşüb. Azərbaycan – Səudiyyə münasibətlərindən danışan səfir elmi əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətindən söz açıb. O, daha sonra şərqşünas alimləri maraqlandıran sualları cavablandırıb.

Ambassador of Saudi Arabia visited Institute of Oriental Studies
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Saudi Arabia to Azerbaijan Republic Musaide bin Ibrahim al-Suleim visited Institute of Oriental Studies of ANAS.
At the meeting headed by the director of the institute, academician Govhar Bakhshaliyeva, guests were provided with detailed information about the history, structure and directions of the scientific institution.
In his speech, the Ambassador highly appreciated the work done in the Institute and expressed his readiness to provide all possible support for effective cooperation.
Then Musaid bin Ibrahim al-Suleim met with Arab experts of scientific institution. Speaking about the relations between Azerbaijan and Saudi Arabia, the ambassador noted the importance of expanding scientific ties. Then he answered questions of orientalists.