Səudiyyə Ərəbistanının səfiri Şərqşünaslıq İnstitutunda olub
Səudiyyə Ərəbistanının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Müsaid bin İbrahim əs-Süleym AMEA-nın akademik Z.M.Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnstitutunda olub.
İnstitutun direktoru, akademik Gövhər Baxşəliyeva ilə görüşdə qonaqlara elmi müəssisənin tarixi, strukturu və fəaliyyət istiqamətləri barədə geniş məlumat verilib. Ərəbşünaslıq sahəsində bir sıra aktual tədqiqatların aparıldığını deyən G.Baxşəliyeva Səudiyyə Ərəbistanının elm və təhsil müəssisələri ilə qarşılıqlı əməkdaşlığın hər iki tərəfə fayda verəcəyini söyləyib.
Səfir çıxışında institutda görülən işləri yüksək qiymətləndirib və səmərəli əməkdaşlıq üçün hər cür dəstək göstərməyə hazır olduğunu bildirib.
Müsaid bin İbrahim əs-Süleym daha sonra müəssisənin ərəbşünas əməkdaşları ilə görüşüb. Azərbaycan – Səudiyyə münasibətlərindən danışan səfir elmi əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətindən söz açıb. O, daha sonra şərqşünas alimləri maraqlandıran sualları cavablandırıb.

Посол Саудовской Аравии побывал в Институте востоковедения
Чрезвычайный и полномочный посол Королевства Саудовской Аравии в Азербайджанской Республике Мусаид бин Ибрагим ас-Сулейм посетил Институт востоковедения НАНА.
На встрече с директором института, академиком Говхар Бахшалиевой гостям была предоставлена подробная информация об истории, структуре и направлениях деятельности научного учреждения.
В своем выступлении посол высоко оценил проделанную в институте работу и выразил готовность оказать всяческую поддержку для эффективного сотрудничества.
Затем Мусаид бин Ибрагим ас-Сулейм встретился с сотрудниками-арабистами научного учреждения. Говоря об отношениях между Азербайджаном и Саудовской Аравии, посол отметил значении расширения научных связей. Затем он ответил на вопросы, интересующие ученых-востоковедов.