Azərbaycanlı alim beynəlxalq assosiasiyanın vitse-prezidenti seçilib
Tədbir Qazaxıstan Respublikası Prezidenti İşlər İdarəsi Tibb Mərkəzinin, Qazaxıstan Herontoloqlar Cəmiyyətinin və Avrasiya Herontologiya, Heriatriya və Antiqocalma Təbabəti Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Qurultay çərçivəsində herontologiya və heriatriyanın fundamental, klinik və tibbi-sosial məsələləri müzakirə olunub.
Tədbirdə AMEA-nın Fiziologiya İnstitutunun direktoru, Azərbaycan Herontoloqlar Cəmiyyətinin prezidenti, biologiya üzrə elmlər doktoru Ulduz Həşimova da iştirak edib. O, Azərbaycanda yaşayan yüksək uzunömürlülük indeksi ilə fərqlənən populyasiyaların öyrənilməsi üzrə tədqiqatların nəticələri barədə məruzə söyləyib.
Qurultayda U.Həşimova Avrasiya Herontologiya, Heriatriya və Antiqocalma Təbabəti Assosiasiyasının vitse-prezidenti seçilib.

Азербайджанский ученый избран вице-президентом международной ассоциации
Мероприятие было проведено при совместной организационной поддержке Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан, Общества геронтологов Казахстана и Евразийской ассоциации геронтологии, гериатрии и антивозрастной медицины.
В рамках съезда были обсуждены фундаментальные, клинические и медико-социальные вопросы геронтологии и гериатрии.
На мероприятии также приняла участие директор Института физиологии НАНА, президент Общества геронтологии Азербайджана, доктор биологических наук Улдуз Гашимова, которая выступила с докладом, посвященным изучению популяций, отличающихся индексом долголетия в Азербайджане.
На съезде Улдуз Гашимова была избрана вице-президентом Евразийской ассоциации геронтологии, гериатрии и антивозрастной медицины.