Magistraturaya qəbul proqramları üzrə plan yerləri və ixtisaslaşma seçiminə buraxılanların sayı müəyyənləşib
2017/2018-ci tədris ilində ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarına ümumilikdə 7.709 plan yeri ayrılıb. Bunlardan 5.454-ü Azərbaycan bölməsi, 702-si rus bölməsi, qalan 1.553 yer isə hər iki bölmənin birgə müsabiqəsi üçün nəzərdə tutulub.
Magistraturaya qəbul imtahanının ikinci mərhələsinin nəticəsinə əsasən 8.313 bakalavr ixtisaslaşma seçimi etmək hüququ qazanıb. Magistraturaya qəbul aparılan 70 proqram üzrə ayrılıqda qəbul planı və ixtisaslaşma seçiminə buraxılanların sayı haqqında məlumatla Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəsmi İnternet səhifəsində tanış olmaq mümkündür.

Определены плановые места по программам приема в магистратуру и количество бакалавров, допущенных к выбору специальностей
15.06.2017 09:44
В 2017/2018 учебном году в магистратуру высших учебных заведений и Национальной академии наук Азербайджана в целом выделено 7.709 плановых мест. Из них 5.454 предусмотрены для азербайджанского, а 702 - русского сектора, а оставшиеся 1.553 места - для совместного конкурса по обоим секторам.
По результатам второго тура вступительных экзаменов в магистратуру 8.313 бакалавров получили право на выбор специальности. С информацией о количестве бакалавров, допущенных к выбору плана приема и специальностей по 70 программам приема в магистратуру, можно ознакомиться на официальном сайте Государственного экзаменационного центра.