Müsabiqə Azərbaycan Respublikasında təbiət, dəqiq, texniki, humanitar və ictimai elmlər sahəsində elmi-tədqiqat işləri ilə məşğul olan alimlərin elmi fəaliyyətini stimullaşdırmaq və onlara xaricdə elmi tədbirlərdə və qısamüddətli təcrübəkeçmədə iştirak, Azərbaycanda alınmış elmi nəticələrin tanıdılması, təcrübə mübadiləsi və yeni əlaqələrin qurulması imkanı yaratmaq məqsədilə keçirilir.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün layihələr 2017-ci il iyunun 16-dan iyulun 16-sı saat 17:00-dək qəbul olunur.
Müsabiqəyə yalnız 2017-ci il 15 avqust - 15 dekabr tarixləri arasında xaricdə keçiriləcək beynəlxalq elmi tədbirlərdə və qısamüddətli elmi təcrübəkeçmə proqramlarında iştirak etmək istəyən şəxslər sənədlərini təqdim edə bilərlər.
Müsabiqənin nəticələrinin ekspertizanın bitmə tarixindən və nəticələrin təsdiqindən asılı olaraq, 2017-ci ilin iyul ayında açıqlanması planlaşdırılır.
Elmin İnkişafı Fondunun 6-cı və 7-ci “Mobillik qrantı” müsabiqələrinin qalibi olmuş, həmçinin Fondun hazırda yerinə yetirilən digər layihələrində iştirak edən layihə rəhbərləri 8-ci “Mobillik qrantı” müsabiqəsində iştirak edə bilməzlər.
Bu müsabiqəyə layihələr yalnız Elmin İnkişafı Fondunun yaratdığı innovativ texnologiya olan “e-QRANT” - “Qrant layihələrinin Elektron İdarəolunması Sistemi” vasitəsilə təqdim edilə bilər. Layihələrin qəbulu üçün nəzərdə tutulmuş müddət ərzində e-QRANT sisteminə qoşulma və ondan istifadə üzrə, həmçinin qrant iddiaçılarına kömək və sualların cavablandırılması məqsədilə məsləhət seminarlarının keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Science Development Foundation announced the 8th "Grant of Mobility" competition
Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan announced the 8th "Grant of Mobility" competition
The competition is aimed at stimulating the scientific activity of scientists engaged in scientific research in the field of natural, accurate, technical, humanitarian and social sciences in the Republic of Azerbaijan, as well as creating opportunities for their participation in scientific events and short-term internships abroad, popularizing scientific results, The exchange of experience and the establishment of new ties.
Projects for participation in the competition are accepted from June 16 to July 16, 2017 till 17:00.
The contestants can submit their documents to persons wishing to take part in international scientific events and short-term scientific programs abroad, which will be held between August 15 and December 15, 2017.
The results of the competition, depending on the time of completion of the examination and approval of the results, will be announced in July 2017.
The project managers, who won the 6th and 7th Mobility Grant competitions of the Science development foundation under the president of the republic of Azerbaijan and who are currently participating in other projects of the Foundation, can not participate in the 8th Grant of Mobility contest.
Projects for this contest can be submitted only through the innovative technology "E-GRANT" created by the Science Development Foundation under the president of the republic of Azerbaijan - "Electronic Grant Projects Management System".