“Gənc Şairələrin Bakı Forumu” keçirilib
AMEA-nın Nizami adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində “Böyük İpək Yolu” Beynəlxalq Gənclər İttifaqının (BGİ) təşkilatçılığı və Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə “Gənc Şairələrin Bakı Forumu” keçirilib.
Tədbirdə “Böyük İpək Yolu” BGİ-nin sədri, millət vəkili Fuad Muradov, Gənclər və İdman Nazirliyinin sektor müdiri Fuad Babayev, Moldovanın Azərbaycandakı səfiri George Leuka, yazıçı Günel Anarqızı, Təhsil Nazirliyi və Ədəbiyyat Muzeyinin səlahiyyətli nümayəndələri və digər şəxslər iştirak ediblər.
Forumu “Böyük İpək Yolu” BGİ-nin baş katibi Aytən Əliyeva açaraq tədbirdə 12 ölkənin gənc şairələrinin iştirak etdiyini bildirib.
Sonra millət vəkili Fuad Muradov çıxış edərək forumun mədəniyyətlərarası dialoqa bir töhfə olduğunu və burada iştirak edən gənclərin Bakıda toplanmasının həm ölkənin ədəbi mühitində, həm də iştirakçıların yaradıcılığında iz buraxacağını söyləyib. F.Muradov forumun YUNESKO tərəfindən ən yaxşı layihələrdən biri kimi qiymətləndirildiyini diqqətə çatdırıb.

"Young Poets' Baku Forum" to be held
Museum of the Azerbaijan Literature after Nizami supported by "Great Silk Way" International Youth Union and the Ministry of Youth and Sports held "Young Poets' Baku Forum".
The "Great Silk Road" chairman of IYU, MP Fuad Muradov, Youth and Sports Ministry's official Fuad Babayev, Moldovan Ambassador George Leuk, writer Gunel Anargizi, authorized representatives of the Ministry of Education and the Museum of Literature and other officials attended the event.
Forum opened by General Secretary of the IYU "Great Silk Road" Ayten Aliyeva and said that the event attendet 12 young poet from diferent countries.
Then, MP Fuad Muradov reported and noted that, the forum is a contribution to intercultural dialogue and gathering of young people in Baku will leave a trace in the literary environment, as well as in the creativity of attendees. F.Muradov notedthat, the forum were appreciated by UNESCO as one of the best projects.