Radiasiya Problemləri İnstitutu ilə Gürcüstanın Farmokokimya İnstitutu arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
09.06.2017 14:23
AMEA-nın Radiasiya Problemləri İnstitutu (RPİ) ilə Gürcüstanın Tiflis Dövlət Universitetinin İovel Kutateladze adına Farmokokimya İnstitutu arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Sənədi RPİ-nin direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oqtay Səmədov və Farmokokimya İnstitutunun direktoru, professor N.Qorqaslidze imzalayıblar.
Sözügedən müqavilənin əsas məqsədi institutlar arasında radiasiya, nüvə, radiokimya, radiobiologiya, radioekologiya, radiasiya materialşünaslığı, nüvə təhlükəsizliyi və digər elmi-texniki sahələrdə birgə əməkdaşlığın yaradılmasıdır.
İnstitutlar müqavilə çərçivəsində müxtəlif fondlara və beynəlxalq təşkilatlara birgə layihələr təqdim edəcək və qrant müsabiqələrinə qatılacaqlar.

Подписано соглашение о сотрудничестве между Институтом радиационных проблем и Институтом фармакохимии Грузии
09.06.2017 14:23
Между Институтом радиационных проблем (ИРП) НАНА и Институтом фармакохимии им. Иовела Кутателадзе Тбилисского государственного университета Грузии подписан договор о сотрудничестве.
Документ подписали директор ИРП, член-корреспондент НАНА, профессор Октай Самедов и директор Института фармакохимии Н.Горгаслидзе.
Основная цель данного договора – установление сотрудничества между институтами в области радиации, радиохимии, радиоэкологии, радиобиологии, радиационного материаловедения, ядерной безопасности и других сферах.
В рамках соглашения институты представят совместные проекты в различные фонды и международные организации, примут участие в грантовых конкурсах.