Magistratura səviyyəsinə qəbul imtahanının ikinci mərhələsi aparılıb
İyunun 4-də Dövlət İmtahan Mərkəzi 2017/2018-ci tədris ili üçün ölkəmizin ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarına qəbul imtahanının ikinci mərhələsini keçirib.
Bakı, Naxçıvan və Gəncə şəhərlərində aparılan imtahana nəzarətçi-müəllimlər nəzarət ediblər.
İkinci mərhələdə bakalavrlara seçdikləri proqram üzrə 5-i açıq tipli olmaqla 50 test tapşırığı təqdim olunub (bəzi proqramlar üzrə isə bakalavrlar yazılı imtahan verirlər). Hər düzgün cavab bir balla qiymətləndirilir, səhv cavablar düzgün cavabların nəticəsinə təsir göstərmir.
Qəbul imtahanının birinci mərhələsinin nəticələrinə görə müsabiqə şərtlərini ödəyən bakalavrların proqram seçimi bu il mayın 4-dən 22-dək aparılıb və 9 min 522 nəfər qəbul proqramını seçərək təsdiqləyib.

Проведен второй этап вступительных экзаменов в магистратуру
4 июня Государственным центром экзаменов проведен второй этап вступительных экзаменов в магистратуру высших учебных заведений страны и Национальной академии наук Азербайджана на 2017/2018 учебный год.
За ходом экзаменов, проведенных в Баку, Нахчыване и Гяндже, следили координаторы.
На втором этапе бакалаврам были представлены 50 тестовых заданий, включая 5 вопросов открытого типа по выбранной программе (по некоторым программам бакалавры сдадут письменный экзамен). Каждый правильный ответ оценивается в один балл, неправильные ответы не влияют на результат правильных ответов.
Выбор программы бакалаврами, выполнившими условия конкурса по результатам первого этапа вступительных экзаменов, был проведен с 22 по 4 мая и 9 тысяч 522 человек выбрали и утвердили вступительную программу.