Magistratura səviyyəsinə qəbul imtahanının ikinci mərhələsi aparılıb
İyunun 4-də Dövlət İmtahan Mərkəzi 2017/2018-ci tədris ili üçün ölkəmizin ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarına qəbul imtahanının ikinci mərhələsini keçirib.
Bakı, Naxçıvan və Gəncə şəhərlərində aparılan imtahana nəzarətçi-müəllimlər nəzarət ediblər.
İkinci mərhələdə bakalavrlara seçdikləri proqram üzrə 5-i açıq tipli olmaqla 50 test tapşırığı təqdim olunub (bəzi proqramlar üzrə isə bakalavrlar yazılı imtahan verirlər). Hər düzgün cavab bir balla qiymətləndirilir, səhv cavablar düzgün cavabların nəticəsinə təsir göstərmir.
Qəbul imtahanının birinci mərhələsinin nəticələrinə görə müsabiqə şərtlərini ödəyən bakalavrların proqram seçimi bu il mayın 4-dən 22-dək aparılıb və 9 min 522 nəfər qəbul proqramını seçərək təsdiqləyib.

The second stage of entrance examinations to magistracy held
On June 4, the State Examination Center held the second stage of the entrance examinations for the magistracy of higher educational institutions of the country and the National Academy of Sciences of Azerbaijan for the 2017/2018 academic year.
Coordinators followed the course of the examinations held in Baku, Nakhchivan and Ganja.
At the second stage, 50 test assignments were presented to bachelors, including 5 open-type questions on the chosen program (according to some programs, bachelors will pass a written exam). Each correct answer is estimated at one point, and incorrect answers do not affect the result of the correct answers.
The choice of the program for bachelors who fulfilled the contest conditions based on the results of the first stage of entrance examinations was held from 22 to 4 May and 9,522 people chose and approved the introductory program.