“Təhsil – Elm – Start up İnnovasiya modeli” layihəsi çərçivəsində seminar keçiriləcək
5-6 iyun 2017-ci il tarixlərində Excelsior Baku Hotelində AMEA-da hazırlanmış Avropa Komissiyasının Texniki Yardım və İnformasiya Mübadiləsi (TAİEX) proqramına uyğun olaraq “Təhsil-Elm-Start up İnnovasiya modeli” layihəsi çərçivəsində seminar keçiriləcək.
Seminarda Avropa ölkələrinin aparıcı ekspertləri Azərbaycanda “Təhsil – Elm – Start up İnnovasiya modeli”nin qurulması, gənclərin innovativ elmi ideyalarının biznes layihələrinə çevrilməsi, həmçinin bu modelin inkişafı üçün vacib olan məsələlər haqqında mühazirələrlə çıxış edəcəklər. Layihənin həyata keçirilməsində əsas məqsəd elmtutumlu və innovativ istehsalın genişləndirilməsi, qabaqcıl texnologiyaların transferi və bu istiqamətdə dövlət siyasətinin həyata keçirilməsinə dəstək verməkdir.
Seminarda AMEA-nın elmi müəssisələrinin təhsilə məsul şəxsləri, o cümlədən Təhsil Nazirliyinin və ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri iştirak edəcək.

On June 5-6, 2017, in the Excelsior Baku hotel, in accordance with the program of the Technical Assistance and Information Exchange (TAIEX) of the European Commission, prepared in ANAS, a seminar will be held within the framework of the project "Innovative model of Education-Science-Start up”.
At the seminar, leading experts from Europe will deliver lectures on the structure of the "Innovative model of Education-Science-Start-up", the transformation of innovative scientific ideas of youth into business projects, as well as the issues necessary for the development of this model in Azerbaijan. The main goal of the project is to expand knowledge-intensive and innovative technologies, transfer of advanced technologies and support the implementation of public policy in this direction.
Responsible persons of scientific institutions of ANAS for education, representatives of the Ministry of Education and higher educational institutions will take part in the seminars.