“Təhsil – Elm – Start up İnnovasiya modeli” layihəsi çərçivəsində seminar keçiriləcək
5-6 iyun 2017-ci il tarixlərində Excelsior Baku Hotelində AMEA-da hazırlanmış Avropa Komissiyasının Texniki Yardım və İnformasiya Mübadiləsi (TAİEX) proqramına uyğun olaraq “Təhsil-Elm-Start up İnnovasiya modeli” layihəsi çərçivəsində seminar keçiriləcək.
Seminarda Avropa ölkələrinin aparıcı ekspertləri Azərbaycanda “Təhsil – Elm – Start up İnnovasiya modeli”nin qurulması, gənclərin innovativ elmi ideyalarının biznes layihələrinə çevrilməsi, həmçinin bu modelin inkişafı üçün vacib olan məsələlər haqqında mühazirələrlə çıxış edəcəklər. Layihənin həyata keçirilməsində əsas məqsəd elmtutumlu və innovativ istehsalın genişləndirilməsi, qabaqcıl texnologiyaların transferi və bu istiqamətdə dövlət siyasətinin həyata keçirilməsinə dəstək verməkdir.
Seminarda AMEA-nın elmi müəssisələrinin təhsilə məsul şəxsləri, o cümlədən Təhsil Nazirliyinin və ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri iştirak edəcək.

Пройдет семинар в рамках проекта «Инновационная модель образования-науки-старт апа»
5-6 июня 2017 года в отеле Excelsior Baku в соответствии с программой Технического содействия и информационного обмена (TAIEX) Еврокомиссии, подготовленной в НАНА, будет проведен семинар в рамках проекта «Инновационная модель образования-науки-старт апа».
На семинаре ведущие эксперты стран Европы выступят с лекциями о строении «Инновационной модели образования-науки-старт апа», превращении инновационных научных идей молодежи в бизнес-проекты, а также вопросах, необходимых для развития этой модели в Азербайджане. Основная цель реализации проекта заключается в расширении наукоемких и инновационных технологий, трансфере передовых технологий и поддержке осуществления государственной политики в этом направлении.
В семина примут участие ответственные лица научных учреждений НАНА за образование, представители Министерства образования и высших учебных заведений.