“Molla Pənah Vaqif və folklor” mövzusunda respublika konfransı keçiriləcək
21 iyun 2017-ci il tarixində AMEA Folklor İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “Molla Pənah Vaqif və folklor” mövzusunda respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək.
Konfrans Prezident İlham Əliyevin “Böyük Azərbaycan şairi Molla Pənah Vaqifin 300 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında” 12 yanvar 2017-ci il tarixli Sərəncamı çərçivəsində baş tutacaq.
Məqalələrin tərtibinə dair qaydalar:
- Yazı: Microsoft Office Word, kağız: A4, 12 şrift ölçüdə;
- Səhifə qaydası: üst: 3,5, alt: 3,5, sağ: 3,5, sol: 3,5, interval 1,5;
- Yazı Puntu: başlıq 12 şrift ölçüdə, yağlı;
- Konfransda iştirak etmək istəyənlər məruzələrin xülasəsini 10 iyun 2017-ci il tarixinədək vaqif.folklor@mail.ru elektron ünvanına göndərə bilərlər;
- Xülasələrin qəbul olunması barədə müəlliflərə 15 iyun 2017-ci il tarixinədək məlumat veriləcək;
- İstifadə edilmiş ədəbiyyat siyahısı məruzənin sonunda “Qaynaqlar” yarımbaşlığı altında yazılmalıdır. Ədəbiyyat siyahısı müəlliflərin soyadlarına uyğun olaraq əlifba sırası ilə düzülməli, sıra nömrəsi göstərilməlidir. Əgər məruzəçi arxiv sənədlərindən, dissertasiyalardan, əlyazma hüququnda olan materiallardan istifadə etmişsə, onlar da “Qaynaqlarda” göstərilən qaydada yazılmalıdır. “Qaynaqlar”dan sonra üç dildə xülasə verilməlidir;

Состоится республиканская конференция на тему «Молла Панах Вагиф и фольклор»
21 июня 2017 года при организационной поддержке Института фольклора НАНА пройдет республиканская научно-практическая конференция на тему «Молла Панах Вагиф и фольклор».
Конференция состоится в рамках Распоряжения Президента Ильхама Алиева «О проведении 300-летнего юбилея великого азербайджанского поэта Моллы Панаха Вагифа» от 12 января 2017 года.
Правила оформления статей:
- Microsoft Office Word, бумага: A4, шрифт 12;
- Оформление страниц: сверху: 3,5, снизу: 3,5, справа: 3,5, слева: 3,5, интервал: 1,5;
- Заголовок жирным шрифтом размером 12;
- Желающие принять участие в конференции могут отправить обзор докладов на электронный адрес vaqif.folklor@mail.ru до 10 июня 2017 года;
- О принятии обзоров авторам будет сообщено до 15 июня 2017 года;
- Список использованной литературы должен быть дан в конце доклада под подзаголовком «Источники». Список литературы должен быть дан в алфавитном порядке в соответствии с фамилиями авторов, с указанием порядкового номера. Если докладчик использовал архивные документы, диссертации и рукописные материалы, то они тоже должны быть указаны в «Источниках». После «Источников» должен быть дан обзор на трех языках.