Məktəblilərin Hüseyn Cavidin Ev Muzeyinə ekskursiyası təşkil olunub
AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyi və Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin “Muzeylər və İslam həmrəyliyi” proqramı çərçivəsində orta məktəb şagirdlərinin muzeyə ekskursiyası təşkil olunub.
Gün ərzində Nəsimi rayonu 14, Binəqədi rayonu 300, Yasamal rayonu 42 və 225 saylı orta məktəblərin müəllimləri və şagirdləri Azərbaycanın görkəmli dramaturqu, milli romantizmin banisi Hüseyn Cavidin Ev Muzeyini ziyarət ediblər. Ekskursiya boyunca ziyarətçilərə Hüseyn Cavidin həyat və yaradıcılığı, Turan Cavid və Ərtoğrol Cavidin milli mədəni irsimizin tədqiqi və təbliği sahəsindəki fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verilib.

Huseyn Javid’s Memorial Flat and Ministry of Education of Azerbaijan Republic National Center Children and Youth Development within framework "Museums and Islamic Solidarity" was organized excursion tour for the of the secondary school students.
During the day, teachers and students of the #14 Nasimi, Binagadi district #300, Yasamal district #42 and #225 visited the outstanding Azerbaijani playwright, founder of the national romanticism Huseyn Javid’s Memorial Flat. During the excursion visitors were informed about Hussein's life and creativity, on promotion of the cultural heritage of Turan Javid and Artogrul Javid.