Məktəblilərin Hüseyn Cavidin Ev Muzeyinə ekskursiyası təşkil olunub
AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyi və Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin “Muzeylər və İslam həmrəyliyi” proqramı çərçivəsində orta məktəb şagirdlərinin muzeyə ekskursiyası təşkil olunub.
Gün ərzində Nəsimi rayonu 14, Binəqədi rayonu 300, Yasamal rayonu 42 və 225 saylı orta məktəblərin müəllimləri və şagirdləri Azərbaycanın görkəmli dramaturqu, milli romantizmin banisi Hüseyn Cavidin Ev Muzeyini ziyarət ediblər. Ekskursiya boyunca ziyarətçilərə Hüseyn Cavidin həyat və yaradıcılığı, Turan Cavid və Ərtoğrol Cavidin milli mədəni irsimizin tədqiqi və təbliği sahəsindəki fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verilib.

Организована экскурсия школьников в Дом-музей Гусейна Джавида
В рамках программы «Музеи и Исламская солидарность» Дома-музея Гусейна Джавида НАНА и Республиканского центра детско-юношеского развития Министерства образования Азербайджанской Республики организована экскурсия учащихся средних школ в музей.
В течение дня Дом-музей выдающегося драматурга, основоположника национального романтизма Гусейна Джавида посетили преподавательский и ученический состав средней школы №14 Насиминского района, №300 Бинагадинского района, № 42 и 225 Ясамальского района. На протяжении экскурсии посетителям была предоставлена подробная информация о жизни и творчестве Гусейна Джавида и деятельности Туран Джавида и Эртогрула Джавида в области исследования и пропаганды нашего национально-культурного наследия.