AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutu iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrini əhatə edən illik bülletenlərin buraxılışına başlayıb. Bu günlərdə institutun elmi işçisi Leyli Allahverdiyevanın müəllifliyi ilə “Turizm 2016” adlı ilk bülleten nəfis şəkildə çap olunub.
Mayın 11-də İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının iclasında illik bülletenlərlə bağlı müzakirələr aparılıb. Bu müəssisənin direktoru, professor Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçirilən iclasda daha üç bülleten - professor Tərbiz Əliyevin hazırladığı “Kommunal xidmətlər - 2016” və “Kimya sənayesi 2016”, i.ü.f.d. Məzəddin Əyyubovun hazırladığı “Energetika kompleksi 2016” çapa tövsiyyə olunub. Bülletenlərin buraxılışı üzrə məsul şəxs i.f.d. M.Əyyubovdur.

Bulletin of the Institute of Economics "Tourism 2016" was published
The Institute of Economics of ANAS started issuing annual bulletins covering various spheres of the economy. The other day, in the elegant design, the first bulletin of the scientific employee of the institute, Leyli Allahverdiyeva, was published under the title "Tourism 2016".
On May 11 at the meeting of the Academic Council of the Institute of Economics discussions were held in connection with the bulletins. At the meeting, chaired by the director of the institution, Professor Nazim Muzaffarli, three more bulletins - "Public services - 2016" and "Chemical industry 2016" by Professor Terbiz Aliyev, "Energy complex 2016" Ph.D. in economics Mazdadin Eyyubov are recommended for publication. The responsible person for the issue of bulletins is M.Eyubov, Ph.D. in economics.