AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutu iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrini əhatə edən illik bülletenlərin buraxılışına başlayıb. Bu günlərdə institutun elmi işçisi Leyli Allahverdiyevanın müəllifliyi ilə “Turizm 2016” adlı ilk bülleten nəfis şəkildə çap olunub.
Mayın 11-də İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının iclasında illik bülletenlərlə bağlı müzakirələr aparılıb. Bu müəssisənin direktoru, professor Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçirilən iclasda daha üç bülleten - professor Tərbiz Əliyevin hazırladığı “Kommunal xidmətlər - 2016” və “Kimya sənayesi 2016”, i.ü.f.d. Məzəddin Əyyubovun hazırladığı “Energetika kompleksi 2016” çapa tövsiyyə olunub. Bülletenlərin buraxılışı üzrə məsul şəxs i.f.d. M.Əyyubovdur.

Издан бюллетень Института экономики «Туризм 2016»
Институт экономики НАНА начал выпуск ежегодных бюллетеней, охватывающих различные сферы экономики. На днях в изящном оформлении издан первый бюллетень научного сотрудника института Лейли Аллахвердиевой под названием «Туризма 2016».
11 мая на заседании Ученого совета Института экономики были проведены обсуждения в связи с бюллетенями. На заседании, прошедшем под председательством директора учреждения, профессора Назима Музаффарли еще три бюллетеня - «Коммунальные услуги – 2016» и «Химическая промышленность 2016» профессора Тербиза Алиева, «Энергетический комплекс 2016» доктора философии по экономике Мазаддина Эйюбова рекомендованы к печати. Ответственное лицо за выпуск бюллетеней – доктор философии по экономике М.Эйюбов.