Ümummilli lider Heydər Əliyev elm və təhsilə xüsusi diqqət və qayğı göstərib
AMEA M.Nağıyev adına Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyev ulu öndərin dövlətçiliyimizin inkişafı yolunda göstərdiyi xidmətlərdən söz açıb. Bildirib ki, ölkəmizdə ictimai-siyasi sabitliyin, azərbaycançılıq məfkurəsinin, milli ideologiyanın yaranması və inkişafı, respublikamızın nail olduğu yüksək iqtisadi inkişaf ümummilli lider Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır.
Ulu öndərin elmə və elm adamlarına hər zaman qayğı göstərdiyini deyən akademik dahi şəxsiyyətin dövlətçilik prinsiplərinin bu gün onun layiqli davamçısı, Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla həyata keçirildiyini vurğulayıb.
Digər çıxış edənlər ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın tərəqqisi naminə tükənməz fəaliyyətindən söz açıblar.

National leader Heydar Aliyev showed special care and attention to science and education
Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry after M.Naghiyev has held an event devoted to the 94th anniversary of national leader Heydar Aliyev.
Director of the institute Vice-President of ANAS Academic Dilgam Taghiyev made speech on national leader’s merits in development of statehood, and noted that, social-political stability, national ideology and its progress as well as country’s high economic flourishing is associated with the name of Heydar Aliyev.
He always showed special attention to the science and scientific figures and today his statehood principles are being decently implemented by his successor President Ilham Aliyev, he added.