Ümummilli lider Heydər Əliyev elm və təhsilə xüsusi diqqət və qayğı göstərib
AMEA M.Nağıyev adına Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyev ulu öndərin dövlətçiliyimizin inkişafı yolunda göstərdiyi xidmətlərdən söz açıb. Bildirib ki, ölkəmizdə ictimai-siyasi sabitliyin, azərbaycançılıq məfkurəsinin, milli ideologiyanın yaranması və inkişafı, respublikamızın nail olduğu yüksək iqtisadi inkişaf ümummilli lider Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır.
Ulu öndərin elmə və elm adamlarına hər zaman qayğı göstərdiyini deyən akademik dahi şəxsiyyətin dövlətçilik prinsiplərinin bu gün onun layiqli davamçısı, Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla həyata keçirildiyini vurğulayıb.
Digər çıxış edənlər ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın tərəqqisi naminə tükənməz fəaliyyətindən söz açıblar.

Общенациональный лидер Гейдар Алиев уделял особое внимание науке и образованию
В Институте неорганической химии и катализа имени М.Нагиева НАНА состоялось мероприятие по случаю 94-й годовщины со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
На мероприятии вице-президент НАНА, директор института, академик Дильгам Тагиев рассказал о заслугах великого лидера на пути развития нашей государственности. Было сказано, что общественно-политическая стабильность в стране, идеология азербайджанства, создание и развитие национальной идеологии, высокое экономическое развитие республики связано с именем общенационального лидера Гейдара Алиева.
Отметив, что великий лидер всегда проявлял заботу о науке и деятелях науки, академик подчеркнул, что принципы государственности великого лидера сегодня успешно осуществляет его достойный преемник Президент Ильхам Алиев.
Другие выступившие рассказали о неутомимой деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева во имя прогресса Азербайджана.