Qafqazşünasların I Beynəlxalq Forumu keçiriləcək
17-18 aprel 2017-ci il tarixlərində Mərkəzi Elmi Kitabxanada AMEA Rəyasət Heyəti və bu qurumun Qafqazşünaslıq İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə Qafqazşünasların Birinci Beynəlxalq Forumu keçiriləcək.
Tədbirdə “Qafqaz ölkələrinin sosial-iqtisadi və siyasi vəziyyəti”, “Qafqazın geosiyasəti”, “Böyük dövlətlərin və qonşu ölkələrin Qafqaz siyasəti”, “Qafqaz ölkələrinin qarşılıqlı münasibətləri”, “Qafqazda münaqişələr” mövzularında müzakirələr aparılacaq.
Forum çərçivəsində AMEA-nın “Azərbaycanlılara qarşı soyqırımı tədqiqatları” Komissiyası tərəfindən nəşr edilən Azərbaycan və xarici ölkə alimlərinin rus və ingilis dillərində yazılmış məqalələrindən ibarət “Soyqırımı həqiqətləri” kitabının təqdimat mərasimi də keçiriləcək.

1st International Forum of the Caucasus studiers
April 17-18, 2017 in the Central Scientific Library with the joint organizational support of the Presidium of ANAS and the Institute of Caucasus Studies will be the First International Forum of Caucasus Studies.
The event will discuss such topics as "Socio-economic and political state of the Caucasian countries", "Geopolitics of the Caucasus", "Caucasian politics of large states and neighboring countries", "Relations of the Caucasian countries", "Conflicts in the Caucasus".
Within the framework of the forum there will also be a presentation of the book "Realities of Genocide", consisting of articles of Azerbaijani and foreign scientists in Russian and English languages, and published by the commission "Studies of Genocides against Azerbaijanis".