"Tədqiqlər" jurnalının 2-ci sayı nəşr olunub
Jurnalın bu sayında Dilçilik İnstitutunun direktoru AMEA-nın müxbir üzvü Möhsün NağısoylununTətbiqi dilçilik şöbəsinin müdiri, professor İsmayıl Məmmədlinin 70 illik yubileylərinə həsr olunan məqalələr oxuculara təqdim olunub.
2016-cı ilin noyabrında Bakıda keçirilən Türkoloji Qurultayın 90 illiyinə həsr olunan “Türkoloji elmi-mədəni hərəkatda ortaq dəyərlər və yeni çağırışlar” mövzusunda beynəlxalq konfransa aid rəsmi xronika da bu sayda yer alıb.
Həmçinin “Tədqiqlər” jurnalında dilçiliyin müxtəlif sahələrinə aid elmi məqalələr öz əksini tapıb.
Jurnalın xüsusi rubrikasında mərhum dilçi alim Etibar İnanc haqqında məqalələr dərc olunub.
Nəşrin baş redaktoru filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Şəkər Orucova, redaktor müavini isə filologiya elmləri doktoru Kamilə Vəliyeva, buraxılışa məsul şəxs filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Ruslan Abdullayevdir.

2nd edition of journal “Researches”
This edition of journal presents articles devoted to the 70th anniversaries of Director of the Institute of Linguistics corresponding member of ANAS Mohsun Naghisoylu and chief of Applied linguistics department, Professor Ismayil Mammadli.
The official chronicle about “Common values and new challenges in turkological scientific-cultural movement”, which was held in Baku, November 2016, has been also posted in this edition.
In addition, articles covering different spheres of linguistics are reflected in “Researches” journal.
The special rubric of the journal submits articles about late linguist Etibar Inanj.
Editor-in-chief of the edition – PhD in Philology, Assoc. Prof. Sheker Orujova, deputy editor – Dr. Philology Kamile Veliyeva, responsible for edition – PhD in Philology Ruslan Abdullayev.